Innowacyjne rozwiązania opakowaniowe Sun Chemical na targach Pack Expo 2015
31 Aug 2015 13:19

Podczas targów Pack Expo 2015, jakie odbywać się będą w dniach 28-30 września br. w Las Vegas, firma Sun Chemical zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania, dedykowane branży opakowaniowej. Jak zapewnia producent, ich zastosowanie zwiększa atrakcyjność towarów eksponowanych na półkach sklepowych, wydajność produkcji opakowań oraz bezpieczeństwo znajdujących się w środku wyrobów. Podczas towarzyszących targom sesji konferencyjnych specjaliści Sun Chemical podzielą się z ich uczestnikami swoją wiedzą na temat powłok, znajdujących zastosowanie przy produkcji opakowań oraz rozwiązań w zakresie ochrony marki.

„Właściciele marek oczekują rozwiązań, które pozwolą wyróżnić ich opakowanie wśród innych eksponowanych na półce sklepowej oraz poszukują nowych sposobów na zwiększenie wydajności produkcji opakowań, jak też poziomu zabezpieczenia znajdujących się w środku towarów” – mówi Penny Holland, wiceprezes ds. marketingu farb w północnoamerykańskim oddziale Sun Chemical. „W związku z tym nasz dział badawczo-rozwojowy koncentruje swoje wysiłki na stworzeniu produktów i usług, które będą wychodzić naprzeciw tym potrzebom. Podczas targów Pack Expo 2015 firma Sun Chemical pokaże, w jakim stopniu możemy być partnerem dla właścicieli marek i producentów opakowań w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających im oczekiwaniom i kreującym wartość dodaną. W tym celu będziemy na nich promować nasze kompletne portfolio dedykowane na rynek opakowań: farby, powłoki, systemy ochrony marki, płyty HD, jak też rozwiązania w zakresie dekorowania szkła i produkcji kart plastikowych”.

Specjalne powłoki Sun Chemical zwiększają atrakcyjność opakowań

Goście odwiedzający stoisko firmy Sun Chemical będą mogli zapoznać się z wieloma kreatywnymi rozwiązaniami, które mają pomóc właścicielom marek w podniesieniu wizualnej atrakcyjności ich opakowań. Seria specjalistycznych farb i powłok, oferowanych pod wspólną nazwą SunInspire, umożliwia uzyskanie różnego rodzaju, także nietypowych efektów wzrokowych: metalicznego, fluorescencyjnego, fosforyzującego, błyszczącego czy perłowego.

Z kolei na zmysł dotyku oddziałują specjalne powłoki SunInspire umożliwiające uzyskanie efektu gładkości bądź szorstkości. Inne produkty z tej serii zapewniają z kolei interaktywne doznania, związane ze zmianą kolorów (w zależności od kąta widzenia), osiągnięciem efektu siatki czy też wygenerowania efektów zapachowych. Zastosowanie różnego rodzaju powłok pozwala na uzyskanie matowej bądź błyszczącej powierzchni, zaś specjalne lakiery umożliwiają osiągnięcie niebanalnych efektów, np. skóry węża. Powłoki bazujące na podczerwieni pozwalają natomiast uzyskać efekt zmiany barw w zależności od kąta widzenia.

Podczas towarzyszących targom sesji konferencyjnych „Scena innowacji” reprezentujący firmę Sun Chemical menedżer produktu w dziale powłok – Bob O’Boyle przedstawi rozwój opakowań w kontekście stymulowania sprzedaży, komunikacji z odbiorcą, reklamy, tożsamości marki oraz bezpieczeństwa. W swojej prezentacji, zatytułowanej „Transformacja opakowań dzięki zastosowaniu specjalnych powłok”, omówi on wpływ tego rodzaju rozwiązań na zwiększenie atrakcyjności opakowania i przyciągnięcie uwagi konsumenta.

Wyższa wydajność dzięki rozwiązaniom do laserowego znakowania

Stworzone przez Sun Chemical rozwiązanie SunLase to seria powłok umożliwiających nanoszenie spersonalizowanych informacji na opakowanie w finalnej fazie jego produkcji. Służą one z jednej strony usprawnieniu działań realizowanych w ramach całego łańcucha dostaw, z drugiej – pozwalają na indywidualizację pakowanych produktów.

Rozwiązanie SunLase umożliwia naniesienie transparentnej bądź nieprzezroczystej powłoki na podłoże podczas procesu drukowania. Po szczelnym zamknięciu opakowania, aplikowane są na nie zmienne informacje graficzne, np. kod kreskowy, kod QR, data przydatności do spożycia bądź logotyp firmy. Nanoszone są one za pomocą lasera wiązkowego bądź wykorzystującego dwutlenek węgla.

Rozwiązania w zakresie ochrony marki

Odwiedzający stoisko Sun Chemical dowiedzą się także, w jaki sposób właściciele marek mogą zwiększyć bezpieczeństwo swoich produktów oraz zapewnić integralność opakowania z wizerunkiem dostawcy. Z myślą o nich firma wprowadziła do swojej oferty szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. system kodowania laserowego Verigard, w ramach którego do farby, lakieru bądź powłoki stosowanej w dowolnym procesie drukowania realizowanym na dowolnym podłożu dodawana jest niewielka ilość specjalnych znaczników chemicznych, widocznych tylko w podczerwieni.

Obecni na stoisku eksperci Sun Chemical w zakresie ochrony marki będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych tym oraz innymi rozwiązaniami, np. ukrytymi na opakowaniu logotypami bądź słowami zabezpieczającymi, czy też farbami zmieniającymi kolor.

W ramach wspomnianej wcześniej „Sceny innowacji” wystąpi też inny przedstawiciel Sun Chemical – Jim Reiman, pełniący w firmie funkcję dyrektora sprzedaży rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa produktów. W prezentacji zatytułowanej „Technologie zapobiegające podróbkom w branży opakowań” opowie on o unikalności rozwiązań Sun Chemical dla tego obszaru rynkowego, wskaże też właścicielom marek optymalne działania, w najlepszy sposób odpowiadające ich potrzebom.

Źródło: Sun Chemical