International Paper poszerza ofertę niskogramaturowej tektury Alaska Plus
10 Mar 2015 14:26

Firma International Paper ogłosiła dzisiaj wejście na rynek dwóch nowych gramatur niskogramaturowej tektury GC2 Alaska Plus.

Nowe gramatury to:

• 190g/m² / 320 µm zastępująca standardową tekturę Alaska 200g/m², o takiej samej przerabialności, a pozwalająca zwiększyć zysk do 5%. Produkt o unikalnej pozycji, jedyna

tektura GC2 o wysokiej sztywności w gramaturze poniżej 200g/m²;

• 270g/m² / 500 µm dodatkowa gramatura dająca klientom większy wybór.

„Dwie nowe gramatury w sprawiają, iż nasza oferta jest bogatsza, ułatwiając klientom wybór wysokiej jakości o parametrach jak najbardziej dopasowanych do ich potrzeb związanych z produkcją opakowań” - wyjaśnił Michael Krüger, Dyrektor Sprzedaży Tektur Powlekanych w International Paper.

International Paper jest w trakcie procesu zamiany wszystkich dotychczas produkowanych gramatur marki Alaska na niskogramaturowe marki Alaska Plus. Zakończenie przejścia nastąpi z końcem czerwca 2015. Od lipca br. całość produkcji jakości GC2 fabryki w Kwidzynie zostanie przestawiona na produkcję niskogramaturowej Alaski Plus. „Blisko współpracujemy z naszymi klientami, by zapewnić dostępność tektury Alaska aż do ostatniego dnia produkcji oraz umożliwić odbiorcom bezproblemowe przejście na Alaskę Plus” - kontynuował wypowiedź Michael Krüger.

Producenci opakowań oraz właściciele marek będą mogli dokonać przejścia na Alaskę Plus

bez zmiany jakości, otrzymując korzyści z używania nowoczesnego produktu przyjaznemu środowisku.

Źródło: International Paper

error: Kopiowanie zabronione!