interpack 2017: mniej zwiedzających, ale więcej osób decyzyjnych
12 May 2017 14:51

Odbywające się w dn. 4-10 maja targi interpack 2017 z pewnością można zaliczyć do udanych - rekordowa ilość 2865 wystawców przyciągnęła do Dusseldorfu 170,5 tys. zwiedzających. To ponad 4 tys. mniej niż przed trzema laty, ale jak przekonują organizatorzy, trzy czwarte spośród nich to osoby decyzyjne, najbardziej interesujące z punktu widzenia liczących na nowe kontrakty wystawców. 74% spośród nich to obcokrajowcy.

Spadająca z edycji na edycję liczba odwiedzających targi światowego formatu takie jak interpack czy drupa staje się faktem, za co organizatorzy winią przede wszystkim coraz wyższe koszty zakwaterowania. Wg oficjalnego badania przeprowadzonego przez organizatorów 98% zwiedzających było jednak zadowolonych lub bardzo zadowolonych z wizyty na targach. "interpack to impreza numer 1 w branży opakowaniowej - miejsce, gdzie co trzy lata dostawcy spotykają swoich klientów z całego świata i gdzie zawierane są nowe kontrakty" - podkreśla Friedbert Klemenz, prezes targów interpack 2017.

Kluczowymi trendami, o których chętnie dyskutowali z klientami przedstawiciele wystawiających się firm, były w tym roku: cyfryzacja, Przemysł 4.0 oraz zrównoważony rozwój. Organizatorzy podkreślają również sukces imprez towarzyszących: kongresu SAVE FOOD oraz specjalnym prezentacjom: innovationparc oraz components.

Kolejna edycja interpack odbędzie się w maju 2020 r. Dokładna data zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Na podstawie informacji organizatorów