interpack zaprezentuje umiejętności i różnorodność oferty RPC
7 Mar 2017 09:53

rpc2017.029 Interpack TwistcupWaveGrip, pierwsza prawdziwa alternatywa dla obecnych rozwiązań do pakowania napojów w wielopaki, oraz będący zwycięzcą w konkursie WorldStar pojemnik Twist Cup z zakręcaną pokrywką, najnowszy z długiej listy nagrodzonych opakowań, to zaledwie dwa z najciekawszych eksponatów na stoisku Grupy RPC na tegorocznych targach Interpack.

RPC zaprezentuje swoje zdolności tworzenia rozwiązań opakowaniowych dla niezliczonych rynków i zastosowań, takich jak branża spożywcza, środki higieny osobistej, artykuły medyczne, przemysłowe, ogrodnicze i chemii gospodarstwa domowego oraz powłoki malarskie.Grupa RPC bpi z kolei zademonstruje doświadczenie RPC w dziedzinie produktów z folii polietylenowych oraz możliwości w zakresie projektowania i produkcji form.

Ważnym tematem na stoisku firmy RPC będzie jej doświadczenie projektowe i techniczne w dziedzinie tworzenia zarówno standardowych, jak i indywidualnie projektowanych pojemników i zamknięć. Firma zademonstruje elastyczność tworzyw sztucznych w tworzeniu rozwiązań zapewniających bardzo atrakcyjną estetykę, jak i pełną funkcjonalność.

Wybór opakowań w ekspozycji będzie podkreślać takie wykorzystanie projektów w połączeniu z zaawansowanymi technikami produkcji i zdobienia w celu tworzenia wizerunku marki i wyróżnienia produktów.

Innym ważnym aspektem będzie dostępność różnych rozwiązań zapewniających skuteczną ochronę produktu i wydłużony okres trwałości artykułów spożywczych. Taka zdolność do ograniczania marnotrawstwa żywności będzie ponadto elementem przekazu RPC na temat zrównoważonego rozwoju, który będzie podkreślać różnorodny wkład tworzyw sztucznych w prowadzone przez firmy programy ochrony środowiska oraz wypełnianie ich zobowiązań w zakresie odpowiedzialności społecznej.

Nowe rozwiązanie WaveGrip jest najbardziej efektywnym i przyjaznym dla środowiska systemem przenoszenia napojów na rynku, którego uniwersalność pozwala na dostosowanie go do potrzeb wszelkiego rodzaju firm działających na rynku napojów, od mniejszych nietypowych producentów po przedsiębiorstwa produkujące masowo. Technologia aplikatora może podnieść efektywność linii nawet o 30%, a nosidła WaveGrip produkowane są przy użyciu zaawansowanej technologii obniżania wagi opakowań i wzmacniających polimerów, aby stworzyć nosidło, które bezpiecznie i efektywnie łączy produkty zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Nosidła zostały poddane rygorystycznym testom w celu spełnienia wysokich standardów sektora handlu detalicznego i pozwalają na łatwe odtworzenie opakowania, aby uniknąć rozlania.

Stworzony przez RPC Superfos i RPC Promens pojemnik Twist Cup, który otrzyma nagrodę WorldStar 2017 podczas uroczystości na targach Interpack, jest innowacyjnym opakowaniem opracowanym do serii wyborowych zimnych sałatek firmy Orkla Foods Norway.

W opakowaniu pomyślnie wykorzystano dwa różne tworzywa sztuczne i dwie technologie, tworząc termoformowany pojemnik z pokrywką formowaną wtryskowo. Rezultat przypomina tradycyjny szklany słoik, co wyróżnia to opakowanie jako coś niezwykłego w segmencie sałatek na zimno. Mimo wyzwań związanych z użyciem dwóch różnych tworzyw sztucznych uzyskano idealną zgodność między korpusem termoformowanym z polietylenu i propylenową zakrętką formowaną wtryskowo. Zakrętkę przykręca się do krawędzi pojemnika, aż usłyszy się charakterystyczne kliknięcie oznaczające, że pojemnik został prawidłowo zamknięty.

Źródło: RPC