InterTech Technology Award dla Primefire 106 Heidelberga
10 Aug 2018 09:00

Printing Industries of America (PIA), największa organizacja branżowa sektora graficznego, doceniła system do przemysłowego druku atramentowego Primefire 106 firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg), i uhonorowała go ocenioną nagrodą 2018 InterTech Technology Award. Heidelberg, dla którego to 39. nagroda PIA, jest najbardziej utytułowanym producentem w tej branży.

„InterTech Technology Awards to nagroda dla prawdziwie innowacyjnych technologii, które powinny w znaczący sposób wpłynąć na naszą branżę” - powiedział Jim Workman, wiceprezes Centrum Technologii i Badań PIA. „Podczas gdy mniej niż połowa zgłoszeń otrzymała nagrody w tym roku, jury doszło do wniosku, że Primefire 106 w pełni na nią zasługuje”.

Jako pierwsza komercyjnie dostępna maszyna do przemysłowego cyfrowego druku inkjetowego w formacie 70x100 cm, Primefire 106 zapewnia producentom opakowań zdolność rozszerzenia potencjału produkcji każdego pudełka, począwszy od możliwości skrócenia czasu dotarcia produktu na rynek do uproszczenia kosztów łańcucha dostaw dzięki możliwościom druku na żądanie. „Primefire 106 to flagowiec w portfolio Druku Cyfrowego Heidelberga, wznoszący produkcję cyfrową na nowy poziom wydajności, jakości i integracji. Połączenie wiedzy Heidelberga z kompetencjami Fujifilm Inkjet Technology zapewnia unikaną ofertę dla klientów z sektora opakowań, którzy pragną ulepszyć, uzupełnić oraz ucyfrowić swoją produkcję” - podkreśliła Montserrat Peidro, szefowa jednostki biznesowej w firmie Heidelberg.

Primefire pozwala na druk w jakości 1200x1200 dpi z prędkością 2500 ark./godz. i ma potencjał druku do 1,5 mln arkuszy miesięcznie. Jako platforma modułowa, system umożliwia jednak zwiększenie deklarowanej prędkości oraz rozszerzanie możliwości produkcyjnych bez konieczności wymiany maszyny.

„Primefire wyznacza start nowej ery cyfrowej technologii druku” - przyznał Dan Maurer, wiceprezes działu Digital Product Management w Heidelberg North America. „Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania prestiżowej nagrody od PIA w tym roku. To ekscytujący okres dla sektora graficznego i bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak ta nowa technologia wpłynie na branżę i naszych klientów w nadchodzących latach.”

Na podstawie informacji Heidelberg opracował TK