Inwestycje na jubileusz poznańskiej huty O-I
22 Nov 2018 10:30

Firma Owens-Illinois (O-I) rozpoczyna końcowy etap inwestycji o wartości 21 mln EUR w poznańskiej hucie szkła. Pierwszy etap modernizacji został ukończony na początku roku i obejmował całkowitą przebudowę jednego z pieców. Modernizacja drugiego pieca rozpocznie się w grudniu 2018 roku.

„Te bardzo ważne inwestycje zbiegły się z 85. rocznicą powstania huty. Jesteśmy zakładem o bardzo bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji produkcji opakowań szklanych. Rozwój jest jednak kluczowy dla przyszłości huty. Chcemy jeszcze bardziej udoskonalać jakość naszych produktów, tak abyśmy stale mogli być preferowanym dostawcą dla naszych klientów. Planując inwestycje, zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby naszych partnerów biznesowych. Nie ma znaczenia, czy są to wielkie koncerny, czy lokalni producenci. Budujemy trwałe partnerstwa, wspierając jednocześnie wizerunek marek naszych klientów” – zaznacza Piotr Jakubaszko, kierownik zakładu w Poznaniu.

Aktualne inwestycje pomogą O-I w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i jeszcze bardziej elastyczną obsługę klientów z sektora spożywczego i napojów. Kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i zdrowym stylem życia zachęcają konsumentów do częstszego korzystania ze szklanych opakowań. Zakład w Poznaniu zatrudnia 180 osób. Codziennie
z czterech linii produkcyjnych schodzi prawie półtora miliona sztuk opakowań szklanych najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Wśród klientów poznańskiej huty są Fortuna, Dawtona, Victoria, Cymes, Nestle, Stock, Tchibo czy Unilever.

W ostatnich latach całkowita wartość inwestycji firmy w Polsce osiągnęła 100 milionów euro. Dzięki modernizacji polskie zakłady O-I stały się pod względem technologicznym jednymi z najnowocześniejszych w branży.

„Jednym z kluczowych czynników, które sprawiają, że O-I pozostaje liderem w branży opakowań szklanych, jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół, który od lat pracuje w naszym zakładzie. Nie ma szkoły, która przygotowuje do pracy w sektorze szkła. Jako pracodawca stworzyliśmy zatem unikalne programy rozwojowe. To pozwala nam dobrze przygotować nowych pracowników do ich ról, ale także stwarza im możliwości do stałego doskonalenia umiejętności i rozwoju ścieżki kariery wewnątrz naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy gwarantują dalszy silny rozwój naszej firmy” – zauważa Magdalena Jankowska, dyrektor ds. HR O-I na Europę Północno-Wschodnią.

Źródło: O-I