Karton aseptyczny bez aluminium od Elopak
26 Aug 2021 09:45

Firma Elopak ogłosiła premierę nowego produktu Pure-Pak eSense, aseptycznego kartonu bez warstwy aluminium. Jak twierdzi producent, takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć ślad węglowy opakowania o 28%.

Nowy karton ma identyczny kształt jak obecne na rynku opakowanie Pure-Pak Sense Aseptic. Opracowano go przy wykorzystaniu autorskiej technologii Elopak, dzięki której zachowuje świeżość produktu, zapewnia jego bezpieczeństwo i trwałość bez potrzeby stosowania warstwy aluminium, którą tradycyjnie używa się w opakowaniach aseptycznych.

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju firmy Elopak Marianne Groven powiedziała: Elopak kroczy drogą ku jeszcze większemu poziomowi zrównoważenia, zarówno jako firma, jak i poprzez produkowane przez nas kartony. Z upływem czasu stale poprawiamy profil środowiskowy naszych opakowań. Dla przykładu w latach 2014-20 zredukowaliśmy ślad węglowy typowego kartonu z zamknięciem z 32 g CO2 do 25 g CO2.

Ocena Cyklu Życia dowiodła, że kartony na napoje zapewniają wiele korzyści dla środowiska w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami takimi jak butelki z tworzyw sztucznych. Odgrywają również ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa produktom i ograniczaniu ilości odpadów spożywczych, które są głównym źródłem emisji gazów cieplarnianych.

Uzupełnienie naszej oferty o karton Pure-Pak eSense jest tym bardziej istotne, że z punktu widzenia naszych klientów z segmentu aseptycznego oznacza możliwość wyboru rozwiązania pozbawionego aluminium – dodaje.

Aluminium to ograniczony zasób naturalny, co oznacza, że nie odnawia się z upływem czasu. Co więcej, wydobycie i produkcja aluminium jest stosunkowo energochłonna, a tym samym pozostawia większy ślad węglowy w porównaniu z innymi materiałami stosowanymi w kartonach do napojów – podsumowuje Groven.

Opracowano na podstawie informacji firmy Elopak

error: Kopiowanie zabronione!