Kodak NexPress Substrate Expansion Kit
26 Oct 2017 10:38

Kodak poinformował o udoskonaleniu maszyn tonerowych z rodziny Kodak NexPress w kontekście portfolio podłoży przez nie obsługiwanych. Na rynkach całego świata dostępny już jest pakiet Kodak NexPress Substrate Expansion Kit, dzięki któremu możliwe stało się zadrukowywanie w tych urządzeniach różnych gatunków kartonu i materiałów syntetycznych.

W przypadku tych pierwszych, za sprawą pakietu maszyna obsługuje obecnie kartony o grubości do 610 mikronów. Jeżeli chodzi o podłoża syntetyczne, maksymalna ich grubość może wynieść 14 mm. Szersze spektrum zadrukowywanych materiałów oznacza dla użytkowników maszyn NexPress większe możliwości, choćby w kontekście realizowania niskonakładowych serii opakowań kartonowych, etykiet czy przywieszek. Znacząco powiększa się też portfolio możliwych do wykonania w nich zamówień komercyjnych czy publikacyjnych. Wśród tego typu prac Kodak wymienia m.in. displeje POS, systemy oznaczeń w punktach sprzedaży detalicznej, wizytówki, menu restauracyjne czy wieszaki na drzwi.

„Maszyny z rodziny NexPress oferują wysoką wydajność, unikalne możliwości w zakresie produkcji poligraficznej oraz modułową konstrukcje, umożliwiając ich użytkownikom korzystanie z kolejnych udoskonaleń technologicznych wprowadzanych na rynek z myślą o tych urządzeniach” – mówi Leonard Christopher, menedżer produktu odpowiedzialny za markę NexPress w dziale elektrofotograficznych systemów drukujących Eastman Kodak. „Pojawienie się pakietu Substrate Expansion oznacza rozszerzenie oferty drukarni o kolejne, atrakcyjne opcje, a w efekcie – umożliwia jej dalszy rozwój i powiększanie grupy klientów. Upgrade ten w praktyce pozwala na zadrukowywanie w tej samej maszynie z jednej strony podłoży niskogramaturowych, z drugiej – materiałów o większej grubości. Tym samym użytkownik rozwiązania z serii NexPress może w większym stopniu sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów z różnych branż”.

Jak zapewnia Kodak, wdrożenie pakietu Substrate Expansion jest dla obecnych użytkowników maszyn NexPress procesem sprawnym i niezakłócającym cyklu produkcyjnego. Całość zajmuje około dwóch dni i wiąże się z jednodniowym szkoleniem, przeprowadzanym u klienta przez specjalistę technicznego z firmy Kodak. Dotyczy ono m.in. zastosowania najlepszych praktyk w kontekście szerszego spektrum podłoży wykorzystywanych przez drukarnię. Po implementacji pakietu Substrate Expansion operator maszyny może samodzielnie dokonać niezbędnych zmian w jej konfiguracji, umożliwiając tym samym obsługę szerszej gamy podłoży.

Nowością w ofercie firmy Kodak jest też biały, suchy toner kryjący – NexPress Opaque White Dry Ink, będący uzupełnieniem dziewięciu innych tonerów specjalnych stworzonych z myślą o maszynach z serii NexPress. Jak zapewnia producent, umożliwia on uzyskanie wyższego poziomu nieprzezroczystości w jednym przejściu niż w przypadku produkcji wieloetapowej, realizowanej w innych urządzeniach. To z kolei skutkuje wyższą wydajnością i jakością realizowanych tu niskonakładowych prac, np. opakowań, systemów oznaczeń, etykiet czy ekskluzywnych zaproszeń.

Źródło: Kodak