Kolbus skoncentruje się na branży opakowaniowej
29 Jan 2018 07:18

Efektem ustanowienia nowych, strategicznych kierunków rozwoju przez Muller Martini i Kolbus będzie m.in. skupienie się na branży opakowaniowej przez drugą z wymienionych firm. Muller Martini z kolei przejmie od Kolbusa część związaną z produkcją linii do oprawy prostej i złożonej oraz obsługę serwisową i dostawę części zamiennych dla dotychczas zainstalowanych linii na świecie.

Budowa maszyn introligatorskich firmy Kolbus zostaje przeniesiona do nowej jednostki biznesowej: Müller Martini Buchbinde-Systeme GmbH, która zostanie włączona do grupy Muller Martini wraz ze wszystkimi pracownikami jako niezależna fabryka z siedzibą w Rahden. Kolbusem kierować będzie nadal dyrektor generalny Kai Büntemeyer. Zatrudniająca 900 pracowników firma skoncentruje się na branży opakowań i produkcji maszyn do zestawiania okładek, produkcji części i działalności odlewniczej. Kai Büntemeyer jest przekonany, że dzięki temu Kolbus ma szanse na udaną przyszłość: „W ostatnich latach rynek opakowań konsekwentnie się rozwijał. Widzimy duży potencjał i będziemy energicznie rozszerzać naszą obecną działalność w tym biznesie. Istnieją również bardzo dobre perspektywy w segmencie produkcji części i zaawansowanych technicznie komponentów, między innymi dla Müller Martini Buchbinde-SystemeGmbH i Kolbus Luxury Packaging.”
Know-how z zakresu urządzeń Kolbus zostaje przejęty i będzie dalej wspierany i rozwijany przez Muller Martini. Około 250 pracowników Kolbus z działu introligatorni przejmie Muller Martini z Rahden na tych samych warunkach zatrudnienia. Pracownicy działu opakowań i maszyn „okładkowych” będą nadal pracować w firmie Kolbus.

Na podstawie informacji firmy Muller Martini opracowała AN