Kolbus na targach Interpack 2017
25 Apr 2017 12:40

Wśród wystawców tegorocznych targów Interpack 2017, odbywających się w dniach 4-10 maja w Düsseldorfie, znajdzie się po raz kolejny firma Kolbus – niemiecki producent zaawansowanych rozwiązań introligatorskich, m.in. w zakresie produkcji opakowań luksusowych. Na jej stoisku będzie prezentowany – znany już choćby z wystawy drupa 2016 – modułowy system BOXline, oferujący wysoki poziom automatyzacji, wydajności i elastyczności. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju przez cały okres trwania targów będą na nich obecni przedstawiciele firmy Introzap – polskiego przedstawicielstwa marki Kolbus.

Mówi Jolanta Szafranek z jej działu marketingu: „Stworzona przez Kolbus linia do produkcji opakowań pudełkowych miała swoją światową premierę na poprzedniej edycji targów Interpack w 2014 roku, zaś jej udoskonalona wersja pojawiła się na wystawie drupa 2016. Na zbliżającej się edycji Interpack po raz pierwszy rozwiązanie to będzie promowane pod nową nazwą – BOXline. Jednak jego kluczowe parametry i elementy pozostały bez zmian – system ten oferuje wysoką wygodę obsługi, wydajność, elastyczność i automatyzację przemysłowej produkcji opakowań luksusowych. Mamy zatem nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem przedstawicieli polskich firm z tego segmentu, odwiedzających targi w Düsseldorfie”.

W wersji przygotowywanej z myślą o zwiedzających targi Interpack 2017 rozwiązanie BOXline zostanie pokazane w rozbudowanej konfiguracji uwzględniającej dwie linie. Pierwsza umożliwia wytwarzanie wkładów pudełek, a składają się na nią m.in. sztanca do obcinania rogów oraz urządzenie do formowania pudełek. Druga z linii pozwala na wyprodukowanie kompletnych pudełek i obejmuje: moduł do wkładania magnesów, urządzenie do wklejania luster oraz moduł kompletowania. Jak zapewnia producent, zmiana zlecenia jest tu realizowana poprzez proste przestawienie linii, a nie wymianę jej podzespołów. Urządzenia wchodzące w skład linii BOXline umożliwiają produkcję opakowań luksusowych w trybie „na żądanie”, niezależnie od nakładu.

Mówi Jolanta Szafranek: „Elastyczność zapewniana przez to rozwiązanie jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o konkurencyjności na coraz bardziej wymagającym rynku opakowań luksusowych. O jego zaletach przekonuje się coraz więcej użytkowników linii BOXline z całego świata, także z Polski. Mamy nadzieję, że prezentacje na zbliżających się targach wpłyną na zwiększone nią zainteresowanie ze strony kolejnych rodzimych producentów opakowań z tektury litej, obsługujących właścicieli marek luksusowych. Zapraszamy zatem do Düsseldorfu i do kontaktu z naszą firmą celem umówienia indywidualnego spotkania”.

Na stoisku – poza pracownikami firmy Kolbus i jej regionalnych przedstawicielstw oraz dystrybutorów – będą też obecni specjaliści ds. projektowania, doradztwa i wdrażania nowych pomysłów w dziedzinie opakowań. Będą oni służyli radą i pomocą w kwestiach związanych z tworzeniem i udoskonalaniem atrakcyjnych opakowań oraz ich produkcją przy zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań Kolbus.

Warto dodać, że targi Interpack 2017 nie będą jedyną w najbliższym czasie okazją, by poznać zalety zaawansowanych rozwiązań Kolbus w zakresie szeroko rozumianej obróbki po druku. Również w maju br. firma będzie obecna ze stoiskami informacyjnymi na dwóch innych imprezach wystawienniczych: LuxePack New York (10-11 maja, Nowy Jork) i China Print (Pekin, 9-13 maja), zaś na trzeciej ze zbliżających się wystaw – Expográfica Mexico w Meksyku (17-20 maja) – zaprezentuje „na żywo” dwie maszyny do oprawy twardej: DA 260 i BF 513.

Źródło: Kolbus