Kolejne firmy wdrażają opakowania wzbogacone włóknami roślinnymi
5 Jan 2017 08:34

worldpressonline_canadian-and-french-companies-introduce-packaging-from-tomato-plantsKanadyjska firma Pure Hothouse Foods zajmująca się uprawą i sprzedażą warzyw szklarniowych, sprzedawanych w krajach Ameryki Północnej pod marką Pure Flavor, wprowadziła niedawno do swej oferty pomidory sałatkowe o nazwie Cloud 9. Do ich zapakowania wykorzystuje tekturę litą wzbogaconą o włókna pozyskane z krzaków pomidora, których jedynym producentem jest firma Solidus Solutions. W ten sposób Pure Hothouse Foods stało się pierwszym kanadyjskim przedsiębiorstwem, które pakuje pomidory w tekturę wykonaną ze swych własnych roślin, przyczyniając się do rozwoju gospodarki obiegowej. Firma została doceniona za wdrożenie tego rozwiązania w trakcie ubiegłorocznej imprezy zorganizowanej przez PMA (Produce Marketing Association), uzyskując noinację do finału konkursu PMA 2016 Impact Awards. Niemal w tym samym czasie tektura lita wzbogacona włóknami krzewów pomidorowych wyprodukowana przez Solid Solutions została ogłoszona zwycięzcą konkursu Packaging Europe Sustainability Awards 2016.

Także europejskie firmy zaczynają doceniać zalety nowatorskiego materiału. Idyl to przedsiębiorstwo z południa Francji uprawiające pomidory i melony, owoce i warzywa śródziemnomorskie, a także dostawca świeżych ziół, które trafiają na rynek pod nazwą „Tribu Ecolo”. Posiada oddział specjalizujący się w marketingu organicznych owoców i warzyw, zdając sobie sprawę z ich roli w świecie opartym na zasadach zrównoważonego rozwoju. Z tego powodu Idyl nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, które mogą ograniczyć negatywny wpływ jej działań na środowisko. Firma zainteresowała się rozwiązaniem firmy Solidus Solutions i obecnie pakuje swoje pomidory pochodzące z organicznych upraw w tacki wzbogacone o włókna krzaków pomidorów. W ten sposób demonstruje, że możliwe jest takie produkowanie, pakowanie i konsumpcja pomidorów, które pozwalają na ograniczenie marnotrawstwa surowców naturalnych.

Solidus Solutions produkuje pudełka z tektury wzbogaconej o włókna z krzaków pomidorów, przeznaczone do pakowania 1,5-, 3-, 5- oraz 10-kilogramowych porcji, a także tacki na pomidory o masie od 250 do 500 g.

Na podstawie informacji Solid Solutions opracował TK