Kolorcraft rozszerza ofertę dzięki EFI Nozomi 14000 SD
14 Jun 2024 09:58

Firma EFI (Electronics For Imaging, Inc.) poinformowała, że brytyjska spółka Kolorcraft nabyła jednoprzebiegową drukarkę EFI Nozomi 14000 SD do druku grafiki ekspozycyjnej (displayowej), zaprezentowaną ostatnio na targach drupa. EFI Nozomi 14000 SD została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach rynku druku na ekspozytorach, dając użytkownikom możliwość znacznego przyspieszenia wprowadzania produktów na rynek i zwiększenia rentowności dzięki szerokiej gamie podłoży i doskonałej jakości kolorów. Oferuje również korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym zmniejszenie potencjału tworzenia globalnego ocieplenia (GWP) o 50% w porównaniu z drukiem offsetowym, zgodnie z analizą cyklu życia (LCA) przeprowadzoną we współpracy z Clean Agency.

Firma Kolorcraft została założona w 1979 roku w angielskim Ossett. Michael Atkinson, obecnie dyrektor zarządzający firmy po jej przejęciu w 2019 r., w ciągu 35 lat pracy przeszedł w niej wszystkie szczeble kariery – od stażysty aż do dyrektora handlowego. Gary Herrington, dyrektor operacyjny, wrócił do firmy po przejęciu jej przez Atkinsona. Kolorcraft prowadziła działalność w obszarze druku na displayach, łącząc technologie offsetową, cyfrową i sitodrukową, a od pewnego czasu śledząc postępy technologii jednoprzebiegowej.

Wiedzieliśmy, że druk w jednym przejściu to technologia używana na rynku i chcieliśmy zrozumieć, jakie korzyści zapewnia – powiedział Herrington. Od samego początku zaimponowała nam jakość oferowana przez Nozomi. Rozmawialiśmy z innymi potencjalnymi dostawcami i prowadziliśmy testy w różnych drukarniach. Wreszcie doszliśmy do wniosku, że EFI to rynkowy lider.

Mieliśmy również okazję odwiedzić Centrum Doświadczeń Konsumentów EFI w Walencji i obejrzeć tam Nozomi w akcji, a także zapoznać się z metodami jej produkcji – dodaje Atkinson. To była niesamowita wizyta, która pokazała nam, że mamy szansę kupić maszynę gotową do produkcji, bardziej zaawansowaną pod względem gotowości niż jakakolwiek inna, którą widzieliśmy. Nie mieliśmy wrażenia, że dokonujemy zakupu na wyrost. Co więcej, obserwujemy ciągły spadek długości serii w obszarze, który tradycyjnie był obsługiwany przez offset, co jest idealne dla Nozomi i pozwoli nam wyeliminować druk offsetowy z naszej działalności.

Sprawdzona technologia daje Kolorcraft impuls inwestycyjny

Jednoprzebiegowa maszyna drukująca EFI Nozomi 14000 SD dla sektora sign and display daje użytkownikom możliwość znacznej poprawy szybkości wprowadzania produktów na rynek i zwiększenia rentowności dzięki szerokiej gamie podłoży. Herrington zauważył: Nozomi 14000 SD to maszyna przeznaczona na rynek ekspozytorów, która wydawała się niestraszna dla naszych operatorów i inżynierów. Wyglądała na bardziej przystępną, bardziej przyjazną dla użytkownika i działała w sposób, który od pierwszego dnia mogliśmy w pełni zintegrować z naszym sposobem pracy. Kolorcraft wybrał konfigurację atramentów CMYK + pomarańczowy, aby zwiększyć zakres kolorów maszyny. Wybraliśmy pomarańczowy, ponieważ zapewnia nam naprawdę żywe kolory, niemal fluorescencyjne. W przyszłości możemy również dodać inny kolor specjalny.

Firma będzie drukowała na Nozomi wszystkie prace na podłożach od papieru do polipropylenu, Corex, tektury falistej i litej, czyli pełen portfel zamówień składanych przez sprzedawców detalicznych, których obsługuje Kolorcraft.

Atkinson poinformował, że firma prowadzi rozmowy zarówno z aktualnymi, jak i potencjalnymi klientami, dodając: Rozmawiamy już z nimi na temat zlecania różnych testów i drukowania próbek oraz omawiamy korzyści płynące z inwestycji. Klienci i współpracownicy są nastawieni entuzjastycznie, a świadomość, że maszyna jest w trakcie instalacji, z pewnością pomogła w rozmowach z potencjalnymi klientami.

Kolejną zaletą, jaką dostrzegł Kolorcraft, była szybkość reakcji zespołu EFI i możliwość łatwego dojazdu serwisantów z Walencji do firmowej lokalizacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Szkolenie jest najbardziej dogłębnym i dokładnym procesem, w jaki byłem zaangażowany - wyjaśnił Herrington. Jeśli mam być szczery, to w przeszłości zamawiałem hybrydowe maszyny offsetowe i fleksograficzne. Przy żadnej z nich zaangażowanie dostawcy nie było tak duże, jak w przypadku EFI. Daje nam to dużą pewność co do wydajności maszyny i jej przyszłego wsparcia.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI