Kompleksowa obsługa posprzedażowa w API Folie Polska
4 Nov 2022 10:30

Blisko trzy lata temu firma API Foilmakers, w tym jej polski oddział, została przejęta przez Aldus Group. Od tej pory odnotowuje ona stale rosnące wyniki sprzedażowe i systematycznie zwiększa swoje udziały rynkowe w kluczowych dla siebie obszarach. Kończący się rok, jak podkreśla Katarzyna Kozińska - dyrektor zarządzająca API Folie Polska - jest dla niej również bardzo dobry. Dodając jednocześnie, że jest to, poza wysoką jakością samych produktów wytwarzanych przez firmę, efekt odpowiedniego zintegrowania marki API Foilmakers w strukturach grupy, działań inwestycyjnych (m.in. w nowy sprzęt do konfekcjonowania folii), a także kompleksowości oferty. Uwzględnia ona - poza sprzedażą i dostawą folii - także pełen zakres działań związanych z odpowiednim doborem materiału, pomocą przy jego wdrożeniu, ale też ze wsparciem w realizowanych przez drukarnie procesach technologicznych, zwłaszcza w obszarze uszlachetniania z udziałem folii do cold- i hot stampingu.

Bliżej klienta”

To hasło przyświeca naszej działalności od zawsze, ale w ostatnim czasie nabiera szczególnego znaczenia - mówi Katarzyna Kozińska. Obserwujemy bowiem wzmożone zapotrzebowanie ze strony drukarń opakowaniowych i etykietowych na szeroko rozumiane usługi doradcze. To efekt z jednej strony coraz większego zaawansowana technologicznego maszyn drukujących i uszlachetniających, z drugiej - rosnących oczekiwań i potrzeb ze strony właścicieli marek, którzy poszukują rozwiązań jak najbardziej wydajnych i atrakcyjnych w oczach konsumentów. Ostatnie miesiące przyniosły nam wiele wizyt o charakterze doradczym w drukarniach i, co istotne, gros z nich związanych było właśnie z rozbudową parku sprzętowego, a co za tym idzie - wyborem właściwego materiału do uszlachetniania, jego dopasowania do specyfiki realizowanej produkcji. Wiele czasu podczas tego typu spotkań poświęcamy też edukacji w zakresie cold- i hot stampingu czy też rozwiązywaniu problemów pojawiających się w procesie produkcyjnym. O tych aspektach współpracy z API Folie Polska mówimy też bardzo często podczas konferencji branżowych, w których bierzemy udział, m.in. poświęconych etykietom samoprzylepnym czy opakowaniom.

Sprzedaż to tylko element współpracy”

Z aplikowaniem folii w technologiach na zimno, ale przede wszystkim na gorąco wiąże się bardzo dużo czynników - kontynuuje Katarzyna Kozińska. Jako wiodący producent materiałów do cold- i hot stampingu posiadamy wieloletnie doświadczenia i wiedzę na temat zachowania się danego produktu w określonych warunkach produkcyjnych, z uwzględnieniem stosowanego parku sprzętowego, elementów maszyn, specyfiki finalnego produktu oraz materiałów stosowanych przy uszlachetnianiu - zarówno w trybie in-line, jak i off-line. Tę wiedzę rynkową staramy się przenosić na codzienne kontakty z drukarniami. Jeżeli klient sobie tego życzy, bierzemy aktywny udział w danym projekcie już na wstępnym jego etapie. Doradzamy w doborze folii, biorąc pod uwagę ww. czynniki. Jesteśmy obecni przy wdrożeniu, monitorując cały proces implementacji. Pomagamy też, gdy pojawiają się problemy, także te nie związane bezpośrednio z materiałami. Jesteśmy zatem partnerem technologicznym drukarni, nie tylko producentem i dostawcą wysokiej klasy folii. Ten aspekt współpracy z nami dostrzega i docenia coraz więcej firm poligraficznych, wśród których są również międzynarodowe koncerny.

Teoria i praktyka

Jak dodaje Katarzyna Kozińska, w ramach kompleksowej oferty API Folie Polska klient firmy zyskuje, poza praktycznymi korzyściami wynikającymi z pomocy przy wdrożeniu i eksploatacji, także bogatą wiedzę teoretyczną: Od lat jesteśmy orędownikami działań związanych z edukowaniem rynku, w tym wszystkich podmiotów tworzących łańcuch dostaw. Nasze szkolenia, także związane z teorią, gdzie prezentujemy rodzaje folii, ich strukturę, zastosowania itd., prowadzimy zarówno wśród drukarń, jak też ich klientów - właścicieli marek. To podejście, jak też coraz większe zaangażowanie API Folie Polska w skali międzynarodowej (odpowiadamy od dłuższego czasu m.in. za rynek niemiecki), owocuje wieloma ciekawymi spotkaniami i kontaktami. Mamy np. za sobą wizyty przedstawicieli dużych międzynarodowych koncernów poligraficznych zainteresowanych współpracą, ale też uzależniających ją od określonych parametrów, jakie musi spełnić nasz lokalny, podwarszawski zakład produkcyjny. W tym kontekście również pojawiały się elementy związane z profesjonalną, kompleksową obsługą posprzedażowo-doradczą. Cieszymy się, że mogliśmy nie tylko taką zagwarantować, ale też przytoczyć liczne przykłady jej wdrożenia w kontraktach z naszymi obecnymi klientami.

Szeroka oferta API Foilmakers

Poza wspomnianymi wcześniej foliami do hot stampingu oraz do cold stampingu (stosowanymi w druku offsetowym i fleksograficznym), firma API Folimakers posiada w swojej ofercie także folie pigmentowe i holograficzne. Wszystkie one są wytwarzane w Wielkiej Brytanii i dystrybuowane przez należące do firmy centra logistyczne zlokalizowane w różnych krajach Europy. To - jak dodaje Katarzyna Kozińska - również wpisuje się w strategię bycia bliżej klienta: Mam tu na myśli z jednej strony aspekt geograficzny, z drugiej - technologiczny. Mając sieć własnych oddziałów możemy zapewnić klientom sprawną dostawę folii, a także zagwarantować odpowiednie stany magazynowe. W kontekście niestabilnej sytuacji geopolitycznej, praktycznie w skali całego świata, jest to niezwykle istotny element współpracy. W naszych oddziałach, również w API Folie Polska, posiadamy wystarczające moce produkcyjne i magazynowe, by zapewnić stabilność dostaw, jak też lokalne konfekcjonowanie folii w zależności od potrzeb klienta. Te aspekty dostrzega stale rosnące ich grono, co bardzo nas cieszy. Zapraszamy zatem do współpracy i do kontaktu z naszym polskim oddziałem. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Opracowano na podstawie informacji firmy API Folie Polska

error: Kopiowanie zabronione!