Kompleksowe rozwiązanie linii pakującej do płatków śniadaniowych
24 Jan 2020 07:49

Radpak Fabryka Maszyn Pakujących znajduje się w centralnej części Polski, a dokładniej we Włocławku w województwie kujawsko-pomorskim. 

Strategią rozwoju firmy Radpak jest dostarczanie kompletnych linii pakujących do różnorodnych branż począwszy od przemysłu spożywczego, poprzez branżę chemiczną, na przemyśle motoryzacyjnym kończąc. 

Działalność produkcyjna rozpoczęła się w 1991 roku i od początku istnienia Radpak prowadzi prężną politykę marketingową, biorąc udział w wielu liczących się imprezach targowych w kraju i za granicą: PACK EXPO (Chicago), IPACK-IMA (Milano), Interpack (Düsseldorf), Birmingham (W. Brytania), ProSweets (Kolonia) oraz Anuga FoodTec (Kolonia).

Uczestniczenie w zagranicznych targach pozwoliło firmie Radpak na zaistnienie na rynku międzynarodowym z dużym sukcesem. Maszyny pakujące z polskiej firmy Radpak znajdują się w Australii, Niemczech, Turcji, Ameryce i wielu innych zakątkach świata. 

Własna baza produkcyjna umożliwiła nieskrępowany rozwój i dzięki temu od ponad 25 lat jesteśmy liderem na rynku maszyn pakujących. Zaufały nam takie firmy jak: Bakalland, Kupiec, Wedel, Sante oraz wiele innych, w tym również liczne firmy zagraniczne. 

W ubiegłym roku Fabryka Maszyn Pakujących Radpak zrealizowała wiele wartościowych krajowych oraz zagranicznych projektów, które pozwoliły na jeszcze większy rozwój w technologiach maszyn pakujących. Takim dużym projektem było zaprojektowanie i zbudowanie kompletnej linii pakującej do galanterii śniadaniowej dla jednego z większych producentów płatków śniadaniowych w Polsce. 

W skład tej kompletnej linii pakującej wchodziły kosz wibracyjny i przenośnik podający produkt do wagi kombinacyjnej, składający się z 14 głowic ważących z wibracyjnym systemem dozowania. Następnie dokładnie zważony produkt trafia do Pionowej Maszyny Pakującej (RM-32ACC), na której produkt zostaje zapakowany w płaską torebkę. Płatki śniadaniowe zapakowane w foliowe opakowanie trafiają bezpośrednio na przenośnik odbierający i zostają przetransportowane do systemu automatycznego podawania torebek w przenośnik kubełkowy, inaczej nazywany Systemem Zabierakowym typu Over Head Conveyor, który czyta obecność produktu za pomocą foto Sicka. W przenośniku wibracyjnym następuje wstępne równomierne rozkładanie produktu w torebce. Kolejnym etapem jest trafianie torebek do kartoniarki, gdzie dzięki zamontowanym popychaczom modułowym torebka jest wpychana do kartonika, który w końcowym etapie jest zaklejany. Tak wygląda droga płatków śniadaniowych do zapakowania ich w gotowe opakowanie, które następnie może być prezentowane na półkach sklepowych.

Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, specjalnie dobranych komponentów oraz specjalistycznego oprogramowania wykonane rozwiązanie miało bardzo duże znaczenie w zakresie poprawy jakości pracy i wydajności całej linii produkcyjnej. Ponadto rozwiązanie firmy Radpak ma ekologiczny wpływ na środowisko poprzez zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz zmniejszenie emisji odpadów dzięki zminimalizowaniu strat produkcyjnych i opakowaniowych. Fabryka Maszyn Pakujących zlokalizowana we Włocławku stawia na działania proekologiczne, które wprowadza w codzienne życie. Dodatkowo w ramach działań związanych ze zmniejszeniem udziału plastiku w produkcji firma Radpak wprowadza wykorzystywanie folii biodegradowalnej do swojej oferty. To oznacza, że Pionowe Maszyny Pakujące, które oferuje Radpak, mogą bez problemów współpracować z folią biodegradowalną, mającą inną strukturę niż zwykła folia do opakowań.

W dzisiejszych czasach producenci z przemysłu spożywczego mają do czynienia z wymaganiami sklepów związanymi z rozmiarami i wyglądem opakowań, które finalnie mają pojawić się na półce sklepowej danej sieci dyskontów. Dla firmy Radpak każdy projekt utworzenia odpowiedniego typu czy rozmiaru opakowania jest priorytetową kwestią; najważniejsze, aby klient otrzymał opakowanie, które chce zaprezentować konsumentom. Ważną kwestią jest to, że na jednej maszynie można wykonać 4 rodzaje opakowań: saszetkę, torebkę doypack, płaską torebkę i płaską z fałdą boczną. Dzięki takiemu zastosowaniu klienci firmy Radpak są w stanie odpowiadać na ciągle zmieniające się wymagania rynku i nadążają za trendami w dziedzinie opakowań. 

Gwarancją sukcesu w przemyśle spożywczym jest nowoczesna koncepcja pakowania, którą oferuje firma Radpak, a jej rozwiązania automatyczne są dostosowywane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Firma Radpak jako ekspert w dziedzinie maszyn pakujących przyczynia się do rozwoju procesu pakowania każdego klienta, który zdecydował się na współpracę. Kompleksowa obsługa sektora pakowania umożliwia sporą przewagę konkurencyjną Radpaku na rynku maszyn pakujących. Doświadczenie i dostosowywanie się do nowości na rynku opakowań pozwala na utrzymywanie pozycji lidera. 

Artykuł sponsorowany