Korzyści środowiskowe oferowane przez nowe folie elastyczne
1 Mar 2018 13:14

Innovia Films dodała do swojego asortymentu elastycznych folii BOPP Rayoface nowe produkty o obniżonej gramaturze, wersje przezroczystą (CZFA51) oraz białą (WZFA51). Nowe folie oferują możliwość oszczędzania czasu oraz pieniędzy na każdym etapie łańcucha dostaw, zastępując powszechnie stosowane folie PE85 rozwiązaniami Innovii. Nowe folie charakteryzuje doskonała przezroczystość, dzięki czemu można je stosować dla uzyskania efektu “no label look” oraz wysokiego połysku dla lepszej ekspozycji finalnego produktu.

Richard Southward, Global Product Manager, Labels w Innovia Films podkreśla: “Przeanalizowaliśmy korzyści wynikające z zastąpienia folii PE85 przez folie CZ i są one ogromne. Z uwagi na to, że nasze folie są cieńsze, drukarnia otrzymuje więcej metrów kwadratowych na pojedynczej rolce, co oznacza więcej gotowych etykiet na rolce i większą wydajność na maszynie. Pozwala to również zmniejszyć liczbę wymaganych rolek nawet o 60%, ograniczając w ten sposób o połowę ilość palet oraz potrzebną powierzchnię magazynową. W rezultacie uzyskujemy mniej odpadów opakowaniowych oraz niższe koszty związane z obsługą surowca. Redukcja masy etykiet oznacza, że ślad węglowy związany z transportem i logistyką może zostać zmniejszony o 45%. Wierzymy, że jest to doskonała propozycja umożliwiająca oszczędność czasu i pieniędzy.”

Folie elastyczne są popularne wśród brand managerów, szczególnie w sektorze Home & Personal Care. Etykiety produkowane na bazie tych folii gwarantują powtarzalność na maszynach oraz wysoką jakość w cyklu życia pojemnika, na którym jest umieszczana, niezależnie o typu opakowania.

Richard Southward wskazuje: “Dodatkową zaletą jest fakt, że folie są dopuszczone do kontaktu z żywnością zgodnie z regulacjami w UE oraz w Stanach Zjednoczonych i oferują znaczny wpływ na postrzeganie marki z uwagi na ich doskonałą przezroczystość”.

Źródło: Innovia Films