Krótko i zwięźle o opakowaniach z tworzyw sztucznych
3 May 2019 10:28

Z uwagi na bardzo negatywny wizerunek opakowań plastikowych przedstawiany w mediach konsumenckich – z czego duża część to informacje niedokładne lub nieprawdziwe – Grupa RPC przygotowała serię krótkich filmów wideo, które mają stanowić zwięzłą i wyważoną odpowiedź na niektóre z często stawianych pytań w tej kwestii.

Tematy poruszone w czterech 60-sekundowych filmach to wezwanie do całkowitego zakazu używania plastiku, wyjaśnienie procesu recyklingu tworzyw sztucznych, problem zaśmiecania oceanów, powody stosowania plastiku w opakowaniach do żywności oraz zrozumienie roli biodegradowalnych tworzyw sztucznych.

„Chcemy przedstawić widzom krótkie i logiczne argumenty i wyjaśnienia dotyczące roli tworzyw sztucznych w opakowaniach, w tym ich zalet oraz możliwości rozwiązania problemów związanych z odpadami – wyjaśniła dyrektor Grupy RPC ds. ochrony środowiska, Katherine Fleet. - Mamy nadzieję, że klienci, konsumenci i wszystkie zainteresowane strony uznają te filmy za przydatne źródło informacji, które da im jaśniejszy obraz tego, jak możemy nadal korzystać z licznych zalet tworzyw sztucznych, ograniczając jednocześnie ich wpływ na środowisko”.

Filmy można obejrzeć na stronie internetowej Grupy RPC (www.rpc-group.com).

Opracowano na podstawie inf. Grupy RPC