Krystalicznie przezroczysta folia do etykiet IML
31 Mar 2017 12:17

Innova-CupsInnovia Films stale skupia się na dostarczaniu właścicielom marek folii o parametrach, które pozwolą wyróżnić ich produkty na konkurencyjnym i wymagającym rynku. W tą strategię wpisuje się ostatnio wypuszczona folia RayoForm ICU.

Nowa folia do etykiet IML produkowana jest w oparciu o unikatowy proces rozdmuchu. Wyjątkowa przezroczystość folii RayoForm ICU, do tej pory niespotykana na rynku, pozwala jej na stanie się idealnym rozwiązaniem dla doskonałej prezentacji marki i produktu.

Richard Southward, Global Product Manager Labels, wyjaśnia: „Na rynku istnieje obecnie skłonność stosowania przezroczystych pojemników. Właściciele marek preferują je, ponieważ pozwalają konsumentom zobaczyć wygląd, jakość i kolor produktu przed podjęciem decyzji zakupu. Przezroczyste pojemniki umożliwiają także na lepsze pozycjonowanie samej marki i ekspozycję na półce sklepowej.”

Folia RayoForm ICU została specjalnie opracowana dla zmaksymalizowania oddziaływania marki przez przezroczyste pojemniki. Pozwala ona także na optymalizację procesu druku i wtrysku. Przeprowadzone próby pokazały, że folia ICU umożliwia przekraczanie standardowych prędkości dla druku arkuszowego. Folia posiada zrównoważone paramenty mechaniczne, dlatego arkusze mogą być wkładane do maszyny każdą ze swych krawędzi. Dla przedsiębiorstw zajmujących się formowaniem wtryskowym folia RayoForm ICU oferuje zwiększoną produktywność poprzez szybszą aplikację etykiet, stabilność wymiarów i lepsze ułożenie w stosie.

Richard Southward dodaje: „Obecnie dostępna jest folia RayoForm ICU o grubości 58 mikronów. Już teraz widzimy duże zainteresowanie tym produktem i jesteśmy otwarci na dostarczenie rolek próbnych w celu przetestowania doskonałych właściwości tej folii.”

Źródło: Innovia Films