Lemorau wybiera Vetaphone
12 Jul 2021 10:04

Założona przez Raula Teixera i jego wspólnika w 1987 roku w Porto na portugalskim wybrzeżu Atlantyku firma Lemorau stała się znaczącym producentem i dostawcą dla sektora etykiet wąskowstęgowych z portfolio technologii, które obejmuje proste krajarki do gilz, bobiniarki, maszyny inspekcyjne, wycinarki, a ostatnio także maszyny do druku i wykańczania w linii.

W pierwszych latach działalności firma zdobyła reputację producenta dobrze zaprojektowanych i solidnych urządzeń sprzedawanych przede wszystkim na portugalskim rynku, i dopiero po wystawieniu się na targach Labelexpo Europe 2013 jej technologia stała się znana i uznana na szerszym rynku międzynarodowym.

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu Natália Lopes kontynuuje opowieść: Do 2004 roku produkowaliśmy wyłącznie maszyny z płaskim stołem, a następnie przeszliśmy na technologię rotacyjną w zakresie wycinania, separacji wykrojów i przewijania. Do 2009 r. rozszerzyliśmy produkcję o urządzenia pomocnicze dla sektora etykiet, w tym krajarki do gilz i podnośniki rolek. Jednak to właśnie udział w targach Labelexpo był prawdziwym bodźcem do rozwoju firmy, który nastąpił po naszej pierwszej międzynarodowej sprzedaży do włoskiego klienta w 2012 roku.
Opierając się na swej reputacji jako dostawcy zaawansowanej technologii i niezawodnych urządzeń, Lemorau rozpoczęła produkcję maszyn semirotacyjnych i kontynuowała ulepszanie i dopracowywanie mechanicznych i elektronicznych rozwiązań zastosowanych w swych produktach. Kolejne targi Labelexpo, tym razem w USA w 2016 roku, zaowocowały wzrostem popytu ze strony amerykańskich producentów etykiet, którzy docenili solidność konstrukcji maszyn Lemorau i ich ekonomiczność w eksploatacji. Zachęcona tym faktem firma do 2018 roku opracowała i wprowadziła na rynek nową modułową linię koncepcyjną, która umożliwiła dostosowanie specyfikacji do dokładnych wymagań klientów.
O ile podstawowa konfiguracja nowej kustomizowalnej linii pozostaje taka sama, to jest ona stale rozwijana i udoskonalana, a Lemorau oferuje listę wyposażenia opcjonalnego, która obejmuje między innymi fleksodruk i sitodruk, foliowanie na gorąco i na zimno, tłoczenie, automatyczne pozycjonowanie noża tnącego, łatwe nawijanie odpadów z taśmy oraz automatyczną stację nawijającą - a także czyszczenie wstęgi i obróbkę powierzchni.

Gdy pojawiło się zapotrzebowanie na czyszczenie wstęgi, doszło do kontaktu z Vetaphone. Natalia Lopes wyjaśnia: Znaliśmy reputację tej firmy od wczesnych lat 2000 i wiedzieliśmy, że jest to najlepszy wybór dla większości producentów maszyn wąskowstęgowych i przetwórców, więc kiedy nadszedł czas wyboru dostawcy, był to dla nas strzał w dziesiątkę! Dokonując premierowej prezentacji swojej nowej linii na firmowych Dniach Otwartych w 2019 roku Lemorau uzupełnił ją o Vetaphone Web Cleaner i Corona Treater i w krótkim czasie sprzedał trzy maszyny!

 

Musimy być pewni, że wstęga jest możliwie najlepiej przygotowana do druku i lakierowania, oraz dopasować jakość urządzeń pomocniczych do naszych własnych. Tak więc albo klient życzy sobie Vetaphone, ponieważ jest liderem na rynku, albo my polecamy je z tego samego powodu! - mówi Lopes. Jako producent OEM Lemorau doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest bezproblemowa integracja z poddostawcami. Tam, gdzie nawet najmniejsze ogniwo łańcucha ma kluczowe znaczenie dla wydajności, Lemorau musi mieć zaufanie do kompletnego rozwiązania. Opinie naszych klientów zawsze były dobre, więc wiemy, że robimy to jak należy - powiedziała.

Obecnie Lemorau korzysta z nowoczesnego zakładu produkcyjnego w pobliżu międzynarodowego lotniska w Porto (OPO), co ułatwia transport i logistykę do około 75 krajów na pięciu kontynentach, do których sprzedaje swoje maszyny. Jej młody i dynamiczny zespół wnosi ciągłą innowacyjność i poświęcenie dla obsługi i wsparcia klienta, co bez wątpienia przekłada się na wysokie oceny użytkowników. Obecnie firma produkuje około 200 maszyn rocznie, ale ma ambitne plany i chce się nadal rozwijać, rozbudowując sieć agentów i dystrybutorów, ale nie tracąc reputacji przedsiębiorstwa, które dba o bliskie relacje z klientami.

Wypowiadając się w imieniu Vetaphone regionalny menedżer sprzedaży dla Półwyspu Iberyjskiego Karsten Koch skomentował: Jesteśmy na samym początku naszej współpracy z firmą Lemorau i spodziewamy się ekscytującej przyszłości, biorąc pod uwagę jej plany rozwoju gamy produktów, które już teraz są znane i doceniane przez sektor wąskowstęgowy. Vetaphone cieszy się na możliwość odegrania znaczącej roli w przyszłym rozwoju Lemorau, ponieważ widzimy silną synergię między naszymi firmami.

Opracowano na podstawie informacji firmy Vetaphone