LGR Packaging wprowadza innowacyjne opakowanie „dwa w jednym”
27 Apr 2018 07:39

Firma LGR Packaging, specjalista w dziedzinie kartonów z nadrukiem offsetowym, jest jednym z europejskich liderów w opakowaniach z mikrofali na rynkach konsumenckich. Chcąc wspierać swoich klientów na rynku e-commerce firma opracowała szereg produktów spełniających wymagania tego kanału dystrybucji, a także wychodzących na przeciw oczekiwaniom klientów w celu wzmocnienia wizerunku marki.

Oryginalność opakowań typu „dwa w jednym” polega na dostarczeniu jako jeden element nadruku offsetowego, włożonego w zewnętrzny karton zabezpieczający. Opakowanie zewnętrzne zapewnia doskonałą wytrzymałość i chroni nadruk pudełka wewnątrz; zostało dodatkowo wyposażone w element szybkiego otwierania i umożliwia ponowne jego użycie w przypadku zwrotu produktu.

Opakowanie dostarczane jest na płasko do klienta, tworząc jednocześnie dwie części obudowy. Proces pakowania został uproszczony poprzez zamknięcie i wysłanie natychmiast po włożeniu produktu do środka bez dodatkowego etapu składania kolejnego kartonu. Wykonane z jednego materiału w 100% nadaje się do recyklingu, a dostosowane do wielkości produktu zmniejsza zużycie tektury.

Inną zaletą tego zastrzeżonego modelu przez LGR Packaging jest zachowanie drukowanego opakowania offsetowego, które można znaleźć na półkach sklepowych. Jest to zgodne z wizerunkiem marki producenta, a konsument nie jest rozczarowany otwierając otrzymany karton: produkt jest wyraźnie zidentyfikowany i wyróżnia się dzięki wysokiej jakości opakowania, co dodatkowo gwarantuje lojalność klientów.

Dzięki temu nowemu rozwiązaniu LGR Packaging udowadnia, że opakowanie z mikrofali z nadrukiem offsetowym jest nadzwyczajnym narzędziem komunikacji, które idealnie dopasowuje się do nowych wymagań konsumpcji i dystrybucji.

Źródło: LGR Packaging