Lombardi pokazała cyfrową maszynę Astra
20 May 2022 09:15

Na targach Print4All w Mediolanie włoski producent maszyn fleksograficznych, firma Lombardi, zaprezentowała nową hybrydową maszynę do druku cyfrowego Astra w tandemie z linią do wąskowstęgowego druku fleksograficznego.

W swojej ofercie Lombardi posiadała dotychczas zespoły fleksograficzne przeznaczone do maszyny inkjetowej Domino N610i i tworzące rozwiązanie o nazwie DigiStar Hybrid, które firma nadal oferuje. Astra to zespół inkjetowy własnej konstrukcji Lombardi, który można łączyć z dowolnymi innymi modułami tego przedsiębiorstwa: flekso, sitodruku i wycinania, w celu stworzenia wszechstronnego hybrydowego urządzenia.

Astra jest dostępna w wersjach 330, 430, 530 i 600 mm, przy maksymalnej szerokości wstęgi 620 mm, co czyni ją maszyną przydatną nie tylko dla branży etykietowej, ale również opakowań giętkich. Model wykorzystuje głowice drukujące Fujifilm Dimatix SG600 o szerokości 65 mm drukujące farbami UV, stosuje proces wstępnego utwardzania (pinning) przed nadrukiem ostatniego, czarnego koloru z palety CMYK, a następnie pełne suszenie UV. Pracuje z prędkością 50 m/min, co czyni ją rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim do wykonywania zleceń nisko- i średnionakładowych.

Opracowano na podstawie informacji z serwisu Nessan Cleary

error: Kopiowanie zabronione!