Zapraszamy do lektury majowego Opakowania!
11 May 2018 14:31

Zapraszamy do lektury majowego numeru miesięcznika „Opakowanie”, poświęconego opakowaniom z tworzyw sztucznych. Piszemy w nim m.in. o rosnącym zainteresowaniu maszyną BOBST 20SEVEN do druku rozszerzonym gamutem barw na opakowaniach giętkich; 20-letniej obecności na rodzimym rynku firmy Emsur, dostawcy tego typu opakowań; a także o rozwiązaniach do produkcji butelek z tworzyw sztucznych firm Sidel i Tech-Long oraz etykiet IML firmy Meech. W numerze czytelnicy znajdą także artykuły na temat jubileuszu 10-lecia technologii Kodak Flexcel NX i dalszej ekspansji koncernu Sonoco na polskim rynku, a w dodatku materiały o nowościach firm takich jak: Gerhard Schubert, Henkel, Mondi, Tetra Pak, Ulma oraz United Caps.

W numerze wspominamy również kwietniowe targi Packaging Innovations, które – oprócz tradycyjnie interesujących prezentacji wystawców oraz bogatego programu imprez towarzyszących (takich jak III konferencja Label Innovations, której poświęcamy odrębny artykuł) – zapisały się premierowym udziałem firmy Kolbus na stoisku jej przedstawiciela, spółki Introzap, a także pierwszą sprzedażą w Polsce nowoczesnej cylindrycznej maszyny do hot-stampingu SPM Steuer.

Dodatkowo, jak co miesiąc, zamieszczamy na łamach „Opakowania” inspirujące artykuły techniczne z działów "Badania i rozwój" oraz "Packaging Spectrum".