Meech na targach ICE Europe 2019
13 Feb 2019 14:28

Firma Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (12-14 marca 2019, Centrum Targowe w Monachium, Niemcy), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech, Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion - w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS - oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.
„ICE skupia czołowych producentów maszyn dla branży przetwórczej, demonstrując, jak istotne są ich maszyny i urządzenia pomocnicze w sektorze pakowania i etykietowania” - wyjaśnia Ralph Simon, przedstawiciel firmy Meech. „Zawsze postrzegaliśmy ICE Europe jako kluczowe wydarzenie. W tym roku cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze wiodące produkty do czyszczenia wstęgi i kontroli elektrostatycznej oraz najnowsze rozwiązanie: Przemysł 4.0 - Hyperion SmartControl”.
Zaprojektowany do zaawansowanego nadzoru belek jonizujących Hyperion, SmartControl daje operatorom dostęp do informacji o skuteczności elektrostatycznej belek; umożliwia dostosowanie ustawień operacyjnych tak, aby osiągnąć maksymalną wydajność i najwyższą jakość produkcji.
„Dzięki SmartControl nastawy podłączonych urządzeń mogą być zmieniane szybko i łatwo” - kontynuuje Ralph Simon. „Zdalne monitorowanie i sterowanie za pomocą jednego urządzenia mobilnego umożliwia operatorom wprowadzanie zmian i regulację nawet w sześciu urządzeniach sterujących jednocześnie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Hyperion, SmartControl został zaprojektowany po szczegółowych badaniach i szerokich konsultacjach z klientami, dzięki czemu znajdujemy najwłaściwszy kierunek rozwoju naszych nowych technologii. "
Ralph Simon uważa, że automatyzacja odegra istotną rolę w sektorze opakowań i etykietowania w niedalekiej przyszłości: „Jak potwierdzi ICE Europe 2019, przemysł opakowań rozwija się coraz szybciej. Nowe rozwiązania techniczne pojawią się każdego roku, szczególnie w formie rozwiązań opartych na robotyce i Przemysł 4.0 (Czwarta Rewolucja Przemysłowa), które poprawiają produktywność przedsiębiorstw, jednocześnie zmniejszając straty i koszty bieżące.”
Hyperion, SmartControl jest dostosowany do pracy z belkami jonizującymi DC Meech's Hyperion DC - 971IPS, 929IPS i 924IPS. Ten wiodący w branży asortyment, który zapewnia usuwanie ładunków elektrostatycznych z małej, średniej i dużej odległości, można szybko i łatwo zainstalować na liniach produkcyjnych.
Podczas targów firma pokaże certyfikowany pod kątem zgodności ATEX, przeznaczony do użytku w strefach zagrożonych eksplozją, jonizator pulsacyjny DC Meech 924EX. Zaprezentuje też, w jaki sposób może wspomagać proces drukowania wklęsłodrukowego, wytłaczania folii i powlekania. Stosując Hyperion 233v4 Pulsed DC Controller możliwa jest precyzyjna kontrola napięcia wyjściowego, częstotliwości i balansu, co jest niezbędne w pracy z bardzo wrażliwymi materiałami przetwarzanymi w strefach EX.
Na stoisku znajdą się kompletne systemy czyszczące Meech, w tym TakClean i CyClean. Dzięki specjalnie opracowanym rolkom czyszczącym TransTak z elastomeru, TakClean nadaje się do czyszczenia wąskiej wstęgi: odbiera i usuwa suche, niezwiązane z podłożem zanieczyszczenia z powierzchni wstęgi. CyClean - doskonały, bezkontaktowy system Meech, jest kompaktowym urządzeniem przeznaczonym do bezdotykowego czyszczenia wstęgi z zanieczyszczeń poniżej 1 mikrona.
„Konieczność minimalizacji strat i osiągnięcia wyższego poziomu wydajności jest priorytetem dla przetwórców” - wyjaśnia Ralph Simon. „Cel ten można osiągnąć stosując systemy kontaktowe i bezkontaktowego czyszczenia wstęgi.”
Ralph Simon podkreśla, że wszystkie innowacje techniczne wprowadzane przez firmę Meech oparte są na analizie doświadczeń klientów: "Meech International zawsze uwzględnia opinie klientów podczas projektowania systemów do kontroli elektrostatycznej i systemów czyszczenia wstęgi. Oznacza to, że klienci z branży przetwórczej mogą być pewni, że nasze produkty odpowiedzą na ich specyficzne potrzeby. Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości produkowanych urządzeń i świadczonych przez nas usług.”
Dodaje też: „Meech jest gotów do przedstawienia swoim gościom produktów w taki sposób, aby zwrócić ich uwagę na wyjątkowe cechy i korzyści prezentowanej technologii. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące demonstrowanych innowacyjnych urządzeń przeznaczonych dla branży przetwórstwa.”

Podsumowując, na targach ICE Europe firma Meech zaprezentuje następujące produkty:

. Hyperion SmartControl
. 924EX z zasilaczem 233v4
. Czyszczenie wstęgi - CyClean, TakClean, VacClean, ShearClean z obsługą powietrza
. 971IPS z czujnikiem odległości
. 929IPS z informacją zwrotną
. 924IPS z programem BarMaster Remote Programmer

Źródło: Meech International

Podpisy do zdjęć (od góry): Meech CyClean/ Meech Hyperion971IPS/ SmartControl