Messe Düsseldorf modernizuje i buduje nowe przestrzenie wystawiennicze
31 Jul 2017 11:33

14 lipca br. podczas uroczystej ceremonii burmistrz Düsseldorfu Thomas Geisel, przewodniczący Rady Nadzorczej Messe Düsseldorf, Helmut Oberholz, partner zarządzający biura architektonicznego slapa oberholz pszczulny sop architekten; Thomas Kleine-Kalmer, dyrektor generalny firmy Köster GmbH oraz Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu i dyrektor generalny Messe Düsseldorf GmbH, powołali do życia jeden z najbardziej ambitnych projektów budowlanych w historii Messe Düsseldorf.

Do lata 2019 r. firma zbuduje nie tylko nową, wielofunkcyjną halę z zapleczem konferencyjnym, ale także w pełni przeszklone wejście południowe z przezroczystym, zaopatrzonym w oświetlenie diodowe dachem i przylegającym parkingiem podziemnym. W rezultacie jedno z najbardziej nowoczesnych i wielofunkcyjnych miejsc targowych i konferencyjnych powstanie w południowej części centrum wystawienniczego w Düsseldorfie, spełniając jednocześnie najwyższe standardy architektoniczne i funkcjonalne. Inwestycja w nowym kompleksie południowym wynosi 140 mln EUR.

„Z chwilą rozpoczęcia budowy podjęliśmy ważny krok w kierunku całkowitej modernizacji i renowacji terenu i pomieszczeń w naszej centrali; kontynuujemy dostosowywanie centrum wystawienniczego do wymagań i oczekiwań naszych klientów, co umożliwi nam oferowanie jeszcze lepszej jakości usług. Jak zawsze odbywa się to bez żadnych dotacji”- skomentował Werner Dornscheidt.

Do 2030 r. Messe Düsseldorf zainwestuje w sumie ok. 636 mln EUR w całe przedsięwzięcie. „W ten sposób Messe Düsseldorf zapewni sobie pozycję jednej z wiodących firm targowych na całym świecie i najbardziej dochodowego organizatora targów z własnym terenem w Europie - powiedział Thomas Geisel. - Messe Düsseldorf jest kluczowym czynnikiem ekonomicznym dla Düsseldorfu - inwestycja przyniesie przyszłe korzyści dla całego regionu.”

Na podstawie informacji Messe Düsseldorf opracował TP