Metalizowana folia barierowa BOPP od Cosmo Films
23 Nov 2021 08:38

Firma Cosmo Films, czołowy producent folii specjalistycznych do produkcji opakowań giętkich, etykiet i laminowania oraz papierów syntetycznych, wypuszcza na rynek metalizowaną folię BOPP o podwyższonej barierowości (Enhanced Barrier Metalized BOPP Film). Folia jest przeznaczona na opakowania i charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem nieprzepuszczalności wilgoci, wysokim tlenu oraz silnym wiązaniem warstwy metalizowanej.

Folia została opracowana z myślą o opakowaniach giętkich przeznaczonych do laminowania, opakowaniach na ciastka, przekąski, wypieki, czekolady oraz środki higieny osobistej (np. w formie saszetek na szampony); można ją także wykorzystywać jako element laminatów wielowarstwowych. Gotowe opakowania można stosować do wszystkich produktów spożywczych i środków higieny, w których ochrona przed wilgocią ma kluczowe znaczenie.

Przy grubości od 15 do 18 μm folia nadaje się do laminowania klejem, co zapewnia dobrą wytrzymałość zgrzewu na ciepło i ułatwia aplikację kleju na zimno po stronie niemetalicznej.

W odniesieniu do premiery nowego produktu Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films (na zdjęciu), powiedział: Z uwagą oceniamy oczekiwania naszych klientów i opracowujemy produkty, które są do nich najlepiej dopasowane. Enhanced Metalized Bopp Film jest właściwym uzupełnieniem naszej oferty folii barierowych, które nie tylko poprawiają trwałość zapakowanego produktu, ale dodatkowo pomagają w tworzeniu jednomateriałowych struktur przyjaznych dla środowiska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Cosmo Films

error: Kopiowanie zabronione!