Opakowania z tektury Metsä Board nagrodzone w renomowanym konkursie
26 Sep 2017 17:48

Tektury Metsä Board zostały wykorzystane przez zwycięzców konkursu European Carton Excellence Awards 2017 w trzech kategoriach: Produkty spożywcze i napoje, Medycyna i farmacja oraz Nagroda publiczności. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 21 września w Salzburgu (Austria).

„Bardzo się cieszymy, że nasze produkty zostały wykorzystane w nagrodzonych opakowaniach. Świadczy to o ważnej roli opakowania w skutecznym zaprezentowaniu produktu na półce oraz w kreowaniu wizerunku marki, który pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Problemy ochrony środowiska naturalnego także powinny odgrywać ważną rolę w projektowaniu opakowań. Opakowanie powinno nie tylko być wykonane z surowców pochodzących z odnawialnych źródeł, ale powinno także charakteryzować się niewielką masą i odpowiednimi gabarytami, powinno być funkcjonalne i nadawać się do wykorzystania jako surowiec wtórny. Nasze produkty przyczyniły się do osiągnięcia tych celów” — stwierdził Mika Paljakka, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA, Metsä Board. „Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wizji, projektu i finalnej postaci nagrodzonych opakowań.”

Jury oceniało sam projekt, praktyczne zalety opakowania, skuteczność w prezentowaniu marki oraz ważną rolę, jaką odgrywa sama tektura, nowoczesny materiał do produkcji opakowań. Z tektur Metsä Board wykonanych zostało osiem opakowań zakwalifikowanych do finału.

Nagrody przyznano za następujące opakowania, w których wykorzystano produkty Metsä Board:

PRODUKTY SPOŻYWCZE I NAPOJE

JDE Z1 Packaging

Producent opakowania: STI Group

Właściciel marki: JDE – Jacobs Douwe Egberts

Tektura: MetsäBoard Classic FBB
MEDYCYNA I FARMACJA oraz NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Ventofor-Combi Pack

Producent opakowania: Lithosan Basim Yayim Ambalaj Sanayl ve Tic.

Właściciel marki: Bilim llac San. ve Tic.

Tektura: MetsäBoard Pro FBB Bright.

Źródło: Metsä Board

JDE Z1 Packaging

Ventofor-Combi Pack