Metsä Board pokaże swą całą ofertę na targach interpack 2017
10 Apr 2017 10:08

Podczas targów Interpack Metsä Board zaprezentuje swoje lekkie tektury oraz – po raz pierwszy – pokaże tektury powlekane polietylenem, produkowane na nowej linii do powlekania ekstruzyjnego. Metsä Board zaprezentuje również wybrane usługi, które uzupełniają ofertę tektur i umożliwiają klientom pełne wykorzystanie potencjału opakowań. Jako członek Print City Alliance, Metsä Board będzie przedstawiać swoją ofertę na wspólnym stoisku w hali 11.

Osoby odwiedzające to stoisko będą mogły przedyskutować specjalne wymagania dotyczące opakowań i dowiedzieć się, w jaki sposób konstrukcja oraz techniki przetwarzania, drukowania i wykańczania mogą znacznie zwiększyć wartość opakowań i wpłynąć na ich wygląd końcowy.

Firma pokaże także próbki ostatnio wprowadzonej na rynek, opatentowanej konstrukcji Lidloc, wykorzystującej przedłużenie standardowej konstrukcji kubka, które po złożeniu staje się zintegrowaną pokrywką. Ten innowacyjny projekt całkowicie eliminuje potrzebę stosowania oddzielnej pokrywki z tworzywa sztucznego. Lidloc to przykład tego, jak usługi projektowania Metsä Board mogą przyczynić się do oszczędności materiałów i wytwarzania opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, na bazie lekkich tektur Metsä Board.

Wszystkie tektury Metsä Board są produkowane z odnawialnych i nadających się do recyklingu materiałów – pierwotnych mas włóknistych, które mają znane pochodzenie i są czyste z natury. Tektury z pierwotnych mas włóknistych są pozbawione zanieczyszczeń i bezpieczne, co sprawia że nadają się idealnie do produkcji opakowań będących w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Poza tym, zastosowanie pierwotnych mas włóknistych pomaga w uzyskaniu świeżego wyglądu i zwiększa wytrzymałość każdej konstrukcji opakowania.

Źródło: Metsä Board