Metsä Board na warszawskich targach Packaging Innovations 2018
8 Mar 2018 08:59

Na targach Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie, Metsä Board przedstawi swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą.

Metsä Board, wiodący europejski producent najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, wprowadził na rynek nową tekturę z ekobarierą. MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii. Oprócz korzyści dla zrównoważonego rozwoju nowy produkt oferuje również lepszą wydajność druku i przetwarzania.

MetsäBoard Pro FSB EB1 to lekka tektura dostępna w gramaturach od 95 do 290 g/m2 z wszystkimi warstwami zaklejonymi. Ten nowy produkt jest bezpieczny w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawiera wybielaczy optycznych (bez OBA). Jest dostępny z certyfikatami PEFC lub FSC.

Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania ciężaru tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Dzięki wykorzystaniu pierwotnych mas włóknistych, wyników prac badawczo-rozwojowych, przełomowych rozwiązań dotyczących bielonej masy chemotermomechanicznej oraz zastosowaniu najnowocześniejszej technologii do produkcji tektur Metsä Board, obniżono zużycie energii, wody i surowców, zmniejszono ciężar opakowań transportowych i ilość powstających odpadów.

Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.

W ramach koncepcji „PackageLab” Metsä Board przedstawi inspiracje i pomysły wykorzystania innowacyjnych zastosowań materiałów i konstrukcji. Podczas Packaging Innovations goście będą mogli również doświadczyć, w jaki sposób najnowsza technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR), zastosowana w aplikacji Arilyn umożliwia przekształcenie świata fizycznego w wirtualne doświadczenie.

Źródło: Metsä Board