Metsä Board weźmie udział w warszawskiej edycji targów Packaging Innovations
26 Feb 2019 09:55

Firma Metsä Board, czołowy europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych należący do Metsä Group, zaprezentuje na targach Packaging Innovations w Warszawie szereg innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych.

Oprócz oferty tektur o najwyższej jakości firma przedstawi swoje usługi z zakresu analizy i projektowania opakowań. Korzystając z tych usług klienci mogą być pewni, że analiza projektów opakowań uwzględni takie aspekty jak zastosowanie tektur o obniżonej gramaturze, co umożliwia obniżenie kosztów materiałów i dystrybucji. Mogą również otrzymać propozycje innowacyjnych alternatywnych materiałów i konstrukcji nowych opakowań. Celem Metsä Board jest wspieranie zrównoważonego rozwoju, promocja wizerunku marek i skupianie się na aktualnych trendach w dziedzinie opakowań, które inspirują zarówno przetwórców, jak i właścicieli marek.

Podczas targów Metsä Board przedstawi swoje proaktywne podejście do projektowania opakowań i zaprezentuje najnowsze osiągnięcia, takie jak nowa, ekologiczna tektura barierowa. Będzie można zobaczyć przykładowe opakowania opracowane przez zespół projektowy Metsä Board w ramach projektów, które są realizowane we współpracy z przetwórcami oraz ich klientami. Doskonałym przykładem jest współpraca z Kouvolan Lakritsi, fińskim producentem cukierków z lukrecji, który chciał zdobyć dla swoich wyrobów nowe kanały sprzedaży detalicznej. Wspólnie z zespołem ds. projektowania opakowań Metsä Board opracowano zdumiewające „złote” opakowanie, które wygląda jak ekskluzywna skórzana kopertówka. Wykorzystano do tego specjalne techniki laminacji i wysokiej jakości wielowarstwowe wytłaczanie.

Należąca do Print City Alliance Metsä Board przedstawi wspólne projekty i przybliży odgrywaną w nich rolę oraz wyzwania, przed którymi stoi jako dostawca tektury, na seminarium Print City, które odbędzie się 2-go kwietnia.

3 kwietnia Stanisław Moczulski, dyrektor handlowy Metsä Board Polska, powita wszystkich odwiedzających targi na prezentacji na temat tektury – materiału opakowaniowego przyszłości. Metsä Board pokaże również, jak zrównoważona produkcja pozostaje kamieniem węgielnym jej strategii. Dowodzi tego tytuł globalnego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, przyznany Metsä Board przez organizację non-profit CDP, twórcę globalnej platformy ujawniania informacji na temat ochrony środowiska. Metsä Board uzyskała miejsce na Listach A CDP w kategoriach przeciwdziałania zmianie klimatu i ochrony zasobów wodnych, a także ocenę A w programie CDP Lasy; znalazła się również w zestawieniu liderów w dziedzinie zaangażowania ekologicznego dostawców – CDP Supplier Engagement Rating Board.

Źródło: Metsä Board