Metsä Board zwycięzcą nagrody LUXE PACK in green
21 Apr 2017 07:41

metsaboard0403W środę 12 kwietnia 2017 r. odbyła się ceremonia wręczenia - po raz pierwszy w Szanghaju - nagrody LUXE PACK in green, która trafia do firm kierujących się w swej działalności zasadami zrównoważonego rozwoju. Uznane grono jurorów przyznało dwie nagrody: jedną za najlepszy projekt opakowania przyjaznego dla środowiska, drugą za najbardziej odpowiedzialną inicjatywę.

Firma Metsä Board otrzymała nagrodę w kategorii Opakowania (Packaging Solution) za Metsä Skincare Gift Box. Jurorzy docenili nowy projekt produktu o wyjątkowo pozytywnym wpływie na środowisko.

Ozdobne pudełko z kosmetykami do pielęgnacji skóry Metsä Skincare Gift Box zostało stworzone z myślą o promowaniu zrównoważonego rozwoju i dostarczaniu użytkownikom wyjątkowych doznań zmysłowych. Nagrodzone opakowanie jest lekkie, doskonale nadaje się do recyklingu i posiada mechanizm ułatwiający otwieranie i zamykanie. Cyril Drouet, dyrektor Metsä Board ds. wzornictwa i innowacyjności, oraz Petri Jantunen, wiceprezes Metsä Board ds. sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku, odebrali nagrodę za opakowanie zaprojektowane przez biuro projektowe Nianxiang.

Nagrodę w kategorii najbardziej odpowiedzialnej inicjatywy otrzymała firma James Cropper za przedsięwzięcie Burneside Community Energy, czyli instalację baterii słonecznych, które nie tylko są źródłem „zielonej” energii, ale dodatkowo nie niszczą pięknego krajobrazu angielskiej Kumbrii.

Na podstawie informacji Luxe Pack opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!