Metsä zdobywa prestiżową nagrodę iF Design Award
10 Mar 2016 18:49

Opracowany przez Metsä Board, kreatywny projekt opakowania scyzoryka ratowniczego Victorinox Rescue Tool otrzymał nagrodę iF Design Award, w kategorii opakowań produktów konsumenckich. Unikatowe i innowacyjne opakowanie zapewnia konsumentom szczególne wrażenia podczas otwierania, przypominającego sposób otwierania scyzoryków Victorinox.

Spółka Victorinox China zleciła Metsä Board opracowanie nowego opakowania wielofunkcyjnego scyzoryka Rescue Tool, który jest przeznaczony dla służb ratowniczych. Projektanci Metsä Board chcieli uzyskać jak największy efekt wizualny, poświęcając odpowiednią uwagę zarówno aspektom konstrukcyjnym, jak i wyglądowi. Wybrany materiał – w pełni powlekana tektura pudełkowa Metsä Board Carta Elega – cechuje gładka, dająca wrażenie luksusu powierzchnia, przy obniżonej gramaturze.

Opakowanie ma elegancki, dopracowany wygląd, z wyraźnie zaznaczonymi narożnikami. Od typowych sztywnych pudełek odróżnia je brak zachodzących na siebie zawinięć na rogach. Boczne panele mogą być wymieniane, w celu oddzielnego zadrukowania tekstami marketingowymi, które odpowiadają wymaganiom lokalnego rynku. Do wykonania opakowania nie używa się kleju, co odpowiada celom i wartościom firmy Victorinox w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Cyril Drouet, Design and Innovation Director w spółce Metsä Board, powiedział: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z otrzymania nagrody iF Design Award, ponieważ zostały docenione nasze starania o zwiększanie wartości marek naszych klientów, przez dostarczanie ekologicznych, bezpiecznych i innowacyjnych opakowań. W naszej ofercie znajduje się również pomoc przy opracowywaniu globalnych strategii opakowaniowych, dostarczanie wartościowych informacji o rynkach, szczegółowe analizy kosztów oraz pełny zakres badań laboratoryjnych.”

Od ponad 60 lat nagroda iF Design Award jest uznawana na całym świecie za potwierdzenie najwyższych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa. Międzynarodowe jury złożone z wybitnych specjalistów oceniło ponad 5000 zgłoszeń z 53 krajów, aby zdecydować, kto otrzyma tę pożądaną odznakę doskonałości w dziedzinie wzornictwa.

Źródło: Metsä Board