Milion maseczek dziennie od Mondi Gronau
17 Mar 2021 11:30

Firma Mondi, czołowy producent opakowań i papieru, uruchomił w swym niemieckim zakładzie w Gronau nowe linie produkcyjne do wytwarzania włókniny zgrzewalnej i medycznych maseczek na twarz, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19.

Mondi Gronau może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji i przetwarzaniu folii, włóknin i materiałów elastycznych stosowanych w produktach higienicznych. W ubiegłym roku Mondi zapowiedziała uruchomienie linii produkcyjnych do wytwarzania niezbędnych materiałów bazowych, włóknin zgrzewalnych, jak również gotowych maseczek ochronnych. Dzięki nowym liniom produkcyjnym Mondi tworzy w Niemczech lokalny łańcuch wartości, który ma zaspokoić potrzeby związane z pandemią. W pełni zintegrowane procesy produkcyjne realizowane na dwóch wysoce zautomatyzowanych, szybkich maszynach dostarczają 700 maseczek ochronnych na twarz w ciągu minuty. Oznacza to około 7-krotnie większą wydajność w porównaniu ze standardowymi liniami do produkcji masek i możliwość wytwarzania co najmniej 1 mln masek klasy medycznej dziennie.

Maski posiadają certyfikat niemieckiego Instytutu Johnera potwierdzający ich medyczny charakter i spełniają standardy wyznaczone przez OEKO-TEX oraz Dermatest. Produkcja masek w Mondi Gronau zaspokaja potrzeby niemieckiego sektora ochrony zdrowia: szpitali, aptek i wyspecjalizowanych detalistów działających w branży medycznej.

Już na wczesnym etapie pandemii w ubiegłym roku dostrzegliśmy niedobór włókniny zgrzewalnej w Niemczech i szybko zareagowaliśmy, uruchamiając produkcję wysokiej jakości ochronnych maseczek medycznych na twarz. Dzięki możliwościom szybkiego przygotowania produkcji i posiadanym certyfikatom, Mondi Gronau jest idealnie przygotowana do dostarczania wysokiej jakości maseczek medycznych zapewniających niezawodną ochronę i wysoki komfort w trakcie noszenia - mówi Jürgen Schneider, dyrektor zarządzający Mondi Gronau.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!