Młodzi projektanci na start!
8 Apr 2019 07:09

Międzynarodowy konkurs Model Young Package już od ponad dwudziestu lat motywuje młodych projektantów do tworzenia pomysłowych, ekologicznych opakowań. W tym roku, konkurs wyrusza na poszukiwanie doznań związanych z „Odpakowywaniem” produktu.

Liczba zakupów dokonywanych w Internecie stale rośnie. Zamawianie on-line staje się coraz szybsze i łatwiejsze, a klienci przyzwyczajają się do tego, że ich produkty dostarczane są im pod same drzwi w nienaruszonym stanie. Żyjemy w czasach mediów społecznościowych i popularność tzw. unboxing videos, czyli filmów z rozpakowywania produktów, stale rośnie, stajemy jednak również w obliczu problemu środowiskowego związanego z dużą ilością odpadów. Tegoroczny konkurs Model Young Package Competition ma na celu zintensyfikować dyskusję na ten temat i postawić projektantom zadanie, aby opracowali opakowanie łączące przyjemność doświadczenia „odpakowywania” z funkcją ekologiczną.

Konkurs Model Young Package ma dwie kategorie. Do pierwszej mogą zarejestrować się uczniowie szkół średnich i szkół wyższych zawodowych. Do drugiej kategorii mogą zgłaszać się studenci uniwersytetów i projektanci w dowolnym wieku. Uczestnicy konkursu mogą się zgłaszać, używając formularza rejestracji online na stronie internetowej young-package.com, a następnie przesyłać swoje prace pocztą na adres Organizatora: CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00. Na stronie tej znajdują się także wszystkie szczegóły dotyczące konkursu.

Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2019.

Źródło: Model Opakowania Sp. z o.o.