Mniejsze zużycie plastiku w kalendarzu adwentowym Fazer
14 Nov 2022 12:15

Fazer wrowadza na rynek czekoladowy kalendarz adwentowy wykonany z lekkiej i nadającej się do recyklingu tektury powlekanej dyspersyjnie barierą, którą dostarcza wchodząca w skład Metsä Group firma Metsä Board. Wybór tego materiału pozwoli na zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych o 1200 kg rocznie w porównaniu z używaną wcześniej tekturą powlekaną PE, a także ułatwi recykling kalendarza. Włókna drzewne składające się na materiał użyty do kalendarzu świątecznym firmy Fazer mogą być w całości poddane recyklingowi.

Lekka tektura wykorzystana w kalendarzu wspiera gospodarkę obiegową i zmniejsza ilość odpadów. Ponadto dzięki lekkiej i oszczędzającej zasoby naturalne konstrukcji ślad węglowy opakowania-kalendarza jest o jedną czwartą mniejszy w porównaniu do poprzedniej wersji.

Łagodzenie zmian klimatu i gospodarka obiegowa to tematy ważne dla firmy Fazer. Zmiana materiału na kalendarz adwentowy jest częścią programu odpowiedzialnych opakowań Fazera, który składa się z trzech elementów: zmniejszania ilości stosowanych materiałów, opracowywania zupełnie nowych rodzajów bardziej ekologicznych rozwiązań opakowaniowych oraz zwiększanie możliwości recyklingu opakowań - powiedziała Piia Soininen-Tengvall, Packaging Development Director w firmie Fazer. W kalendarzach z czekoladkami musi występować warstwa zabezpieczająca czekoladki, która zazwyczaj jest wykonana z tworzyw sztucznych. W tym roku zastępujemy materiał powlekany PE nadającą się do recyklingu tekturą Metsä Board.

Tektura z włókien pierwotnych to bezpieczny wybór w przypadku kalendarzy adwentowych, zwłaszcza gdy czekolada ma bezpośredni kontakt z tekturą. Ponadto nasza tektura z powłoką dyspersyjną ma neutralne właściwości sensoryczne. Praktycznie oznacza to, że czekoladki w kalendarzach zachowują doskonały smak do momentu, gdy konsument wyjmie je zgodnie z ich przeznaczeniem - powiedział Olli Haaranoja, Sales Director, Metsä Board.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!