Mondi poszerza ofertę tektur falistych ze Świecia
17 Feb 2017 09:28

Mondi Containerboard key visual white

Mondi stara się ciągle optymalizować swoje procesy i portfolio, by sprostać potrzebom klientów odnośnie zmieniających się wymagań w opakowaniach z tektury falistej. „Żyjemy w czasach z bardzo szybko zmieniającym się rynkiem konsumenckim, z ciągle nowymi wyzwaniami dotyczącymi opakowań z tektury falistej. Aby zapewnić naszym klientom bycie o krok do przodu na tym dynamicznym polu, ściśle z nimi współpracujemy, stale udoskonalamy i modernizujemy zarówno nasze nowoczesne maszyny papiernicze, jak i portfolio papierów. Nasza ostatnia modernizacja przeprowadzona w zakładach w Świeciu doskonale odzwierciedla te starania” – mówi Maciej Kunda, Dyrektor Generalny Mondi Świecie.

Opisując udoskonalone portfolio, Maciej Kunda mówi: „Możemy teraz oferować niskogramaturowy ProVantage Kraftliner, wysoce wytrzymałe gatunki flutingów półchemicznych ProVantage Fluting Aqua oraz Fresco, które odpowiadają wysokim europejskim standardom jakości, a także zwiększyć produkcję ProVantage KraftTop Linera. Zakłady w Świeciu zaopatrują rynek prosto ze środka Europy”.

Linery ProVantage KraftTop wzmocnią twój biznes

Ostatecznym sprawdzianem każdego materiału opakowaniowego jest jego prezentacja. Wśród innych kryteriów, jakie muszą spełniać nowoczesne opakowania, jest atrakcyjny wygląd i zastosowanie materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych. Mondi rozumie te potrzeby i oferuje swoim klientom szeroką gamę wytrzymałych linerów ProVantage KraftTop, które nie tylko spełniają te kryteria, ale także umożliwiają szereg zastosowań, w tym m.in. odnośnie opakowań do towarów wrażliwych, ciężkich oraz opakowań przemysłowych. „Opakowanie pozostaje nienaruszone nawet w najtrudniejszych warunkach, chroniąc zawartość i jednocześnie poprawiając prezentację towaru. Międzynarodowy producent mebli – sieć IKEA wykorzystuje nasz papier w opakowaniach transportowych, zapewniając m.in. że jej produkty dotrą nienaruszone do sklepu lub domu klienta” – mówi Florian Stockert, Dyrektor ds. Sprzedaży Containerboard, Mondi Europe & International.

Papiery typu ProVantage KraftTop składają się z dwóch warstw – górna wykonana jest w stu procentach z włókien pierwotnych, dolna warstwa zawiera wyłącznie włókna z recyklingu. Sprawia to, że gatunki te łączą cechy papierów wykonanych z włókien pierwotnych z linerami wykonanymi z makulatury. Papiery KraftTop mają naturalny wygląd, lepsze parametry techniczne niż linery wykonane tylko z makulatury i są doskonałą oraz tańszą alternatywą tradycyjnych kraftlinerów.

ProVantage KraftTop Liner X produkowany teraz na ECO7

W 2016 Mondi zaczęło produkować swój wysokiej jakości gatunek papieru ProVantage KraftTop Liner X na supernowoczesnej maszynie papierniczej ECO7 w Mondi Świecie. Modernizacja maszyny umożliwiła po raz pierwszy przerabianie na niej wƚókien pierwotnych. Poza nowym gatunkiem ECO7 w dalszym ciągu oferuje niskogramaturowe makulaturowe gatunki papieru ProVantage Fluting WB oraz ProVantage Testliner3.

„Modernizacja pozwala nam produkować ProVantage KraftTop Liner X o gramaturze 100-135 g/m² na naszej nowoczesnej maszynie papierniczej ECO7, która została oddana do użytku w 2009. Ponadto poszerzyliśmy gamę naszych makulaturowych gatunków ProVantage Testliner3 oraz ProVantage Fluting WB, włączając wariant o gramaturze 160 g/m²” – wyjaśnia Florian Stockert.

Półchemiczne flutingi ProVantage dla niskogramaturowych opakowań i wymagających warunków

Produkowane przez Mondi gatunki ProVantage Fluting Aqua i ProVantage Fluting Fresco o udoskonalonej jakości przynoszą znaczne korzyści producentom opakowań z tektury falistej, producentom warzyw i owoców, hurtownikom oraz konsumentom:

- Większa wytrzymałość i lepsze profile wilgotności i gramatury sprawiają, że opakowanie jest bardziej wytrzymałe podczas długiego transportu, a świeże produkty trafiają do supermarketu w doskonałym stanie;

- Lekkie opakowania oznaczają dla producentów znaczną oszczędność kosztów surowca i transportu;

- Poprawa ogólnej jakości papieru dzięki polepszeniu parametrów technicznych.

Wskazując na związek między poprawą parametrów a wyższą jakością, Florian Stockert zauważa: „Poprzez podwyższenie wartości SCT (Short-span Compression Test) i CMT (Concora Medium Test), osiągnięcie bardziej stabilnych profili i udoskonalenie formowania flutingów oraz przerabialności na tekturnicy, inwestycja ta stawia Mondi na równi z producentami póƚchemicznych flutingów z Póƚnocy i przyczyni się znacząco do trwaƚego sukcesu naszych klientów.”

Poprawa jakości ProVantage Kraftliner spełnia wymagania klientów

Mówiąc z entuzjazmem o nowościach w portfolio Mondi, Dyrektor Generalny Mondi Świecie Maciej Kunda komentuje: „Kolejnym ważnym krokiem w kierunku finalizacji procesu doskonalenia portfolio papierów do produkcji tektury w zakładach w Świeciu będzie poprawa jakości ProVantage Kraftliner. Gatunek ten jest produkowany na MP1 i zaczyna się od gramatury 100 g/m². Poprawa jakości polegać będzie na udoskonaleniu formowania, zapewnieniu bardziej stabilnych profili gramatury i wilgotności. W rezultacie zyskają na tym tekturnice”. Przebudowa MP1 planowana jest na marzec 2017 – Dziaƚ sprzedaży Mondi dołoży wszelkich starań, by zagwarantować klientom niezawodną obsƚugę w tym czasie.

Źródło: Mondi

Kraft portfolio_we strengthen your business_every day Semi Chem portfolio for lightweight packaging and challenging conditions