Mondi przejmuje brytyjską firmę Excelsior
6 Feb 2017 13:27

Grupa Mondi ogłosiła zakończony powodzeniem zakup firmy Excelsior, brytyjskiego producenta opakowań konsumenckich, za kwotę 38 mln euro w postaci wolnej od obciążeń i bez środków pieniężnych. Excelsior jest pionowo zintegrowanym producentem opakowań giętkich, a jego przejęcie wspomoże strategię Mondi polegającą na dalszym rozwoju swego biznesu opakowań konsumenckich.

Na temat przejęcia wypowiedział się Peter J. Oswald, dyrektor generalny Mondi Europe & International: „Chcemy zadowalać naszych klientów, dostarczając im innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, a ta transakcja pozwala nam zaoferować szerszą i bardziej wszechstronną gamę produktów z obszaru opakowań konsumenckich dla żywności”. Excelsior wykorzystuje unikalną technologię opakowań do bezpośredniego gotowania na parze w mikrofalówkach, a jego oferta produktowa obejmuje także torebki stojące, rolki oraz folie pokrywające.

Światowe zapotrzebowanie na opakowania giętkie na żywność będzie rosło, na co mają wpływ: zwiększający się popyt na żywność o przedłużonej trwałości oraz świeże i przetworzone artykuły spożywcze; większa koncentracja na wygodzie użytkowników końcowych (a w efekcie popularność posiłków gotowych do spożycia oraz jedzenia do spożycia „w biegu”); wzmacnianie wizerunku marki i kwestie zrównoważonego rozwoju. Technologia produkcji opakowań do bezpośredniego gotowania na parze w kuchenkach mikrofalowych firmy Excelsior spełnia powyższe wymagania i ma wzmocnić gamę produktów do pakowania żywności w ofercie Mondi Consumer Packaging.

Excelsior (zarejestrowany jako Excelsior Technologies Limited) ma dwa zakłady produkcyjne: w Deeside (północna Walia) oraz Nelson (hrabstwo Lancashire, Anglia).

Na podstawie informacji Grupy Mondi opracował TK