Mondi rozszerza ofertę papierów FunctionalBarrier
26 Jan 2023 11:00

Mondi, czołowy dostawca dla rynku opakowań i papieru, rozszerza swoją ofertę opakowań papierowych o średnich, wysokich i bardzo wysokich właściwościach barierowych, aby wspierać klientów na ich drodze do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań opakowaniowych.

Dzięki intensywnym pracom badawczo-rozwojowym, specjalistycznej wiedzy zarówno w dziedzinie papieru, jak i tworzyw sztucznych, a także inwestycjom w nowe technologie i zwiększonym zdolnościom produkcyjnym, firma Mondi jeszcze bardziej rozwinęła swoją ofertę i obecnie oferuje klientom pełną gamę papierów FunctionalBarrier. Dzięki zastosowaniu różnych technologii, takich jak powłoki wytłaczane, powłoki wodne i inne warstwy o bardzo wysokich właściwościach barierowych, opakowania papierowe z tego asortymentu można dostosować do konkretnych potrzeb i nadają się one do wielu zastosowań.

Rozwiązanie o średnich właściwościach barierowych, przeznaczone do pakowania przemysłowego, przesyłek dostarczanych w ramach sprzedaży internetowej i artykułów higieny osobistej, zapewnia wysoką szczelność i stanowi średnią barierę dla pary wodnej, natomiast papier funkcjonalny o wysokich właściwościach barierowych stanowi średnią barierę dla tlenu i pary wodnej, a także wysoką barierę dla tłuszczu i oleju mineralnego w przypadku mrożonek i czekolad. Rozwiązanie o bardzo wysokich właściwościach barierowych, przeznaczone do produktów spożywczych, takich jak kawa, płatki śniadaniowe i wyroby cukiernicze, zapewnia doskonałą ochronę produktu przed parą wodną i dostępem tlenu oraz gwarantuje długi okres przydatności do spożycia.

Dzięki zintegrowanemu łańcuchowi wartości Mondi produkcja papieru FunctionalBarrier odbywa się w całości we własnych zakładach. Rozwiązania te, zaprojektowane tak, aby nadawały się do recyklingu z papierem odpadowym w całej Europie i wykorzystujące surowiec pozyskiwany w sposób odpowiedzialny, stanowią odnawialną alternatywę dla laminatów z tworzyw sztucznych i wielomateriałowych opakowań na bazie aluminium.

Thomas Ott, Dyrektor Generalny ds. opakowań giętkich, Mondi, mówi: Postępujemy zgodnie z naszą koncepcją stosowania papieru tam, gdzie to możliwe, tworzyw sztucznych, gdy jest to przydatne, a nasza oferta papierów FunctionalBarrier jest tego doskonałym przykładem. Nasi klienci mogą osiągnąć swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju na wiele sposobów, a nasza wyjątkowa pozycja rynkowa i łańcuch wartości oznaczają, że możemy dostosować nasze rozwiązania do ich potrzeb. Tworzymy opakowania, które są ekologiczne pod względem budowy, a jednocześnie zapewniają niezbędną ochronę przechowywanych produktów. Jest to zgodne z naszym zobowiązaniem Mondi Action Plan 2030 (MAP2030), aby wszystkie nasze opakowania nadawały się do wielokrotnego użytku, recyklingu i kompostowania”.

Papier FunctionalBarrier w skrócie

Papiery Functional Barrier firmy Mondi to gama opakowań na bazie papieru o odpowiednio dostosowanych właściwościach barierowych, które obniżają zużycie tworzywa sztucznego i zapewniają odporność na wilgoć i parę wodną. Produkty z tego asortymentu zostały zaprojektowane tak, aby nadawały się do recyklingu z papierem odpadowym w całej Europie. Są one wytwarzane z papieru bazowego pozyskiwanego w sposób odpowiedzialny. Właściwości barierowe są dostosowywane do wymagań produktu.

Dostępne są następujące rozwiązania:

Średnie właściwości barierowe

Ten asortyment oferuje dużą szczelność i stanowi średnią barierę dla pary wodnej. Papier FunctionalBarrier o średnich właściwościach barierowych zapewnia szeroki zakres niestandardowych właściwości i nadaje się do takich zastosowań, jak: świeża, mrożona i suszona żywność, opakowania dla gastronomii, artykuły higieny osobistej i opakowania w sprzedaży internetowej, a także do zastosowań przemysłowych, takich jak worki na cement.

Wysokie właściwości barierowe

Papier FunctionalBarrier o wysokich właściwościach barierowych stanowi średnią barierę dla tlenu i pary wodnej oraz wysoką barierę dla tłuszczu i oleju mineralnego. Ten asortyment zaprojektowano z myślą o zmniejszeniu zużycia materiału opakowaniowego. Może być stosowany do pakowania mrożonek i lodów, suszonej żywności, czekolady i innych przekąsek, produktów gastronomicznych, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej, a także do innych zastosowań, np. jako taśma do pakowania.

Bardzo wysokie właściwości barierowe

Ten papier FunctionalBarrier jest używany do pakowania produktów spożywczych, takich jak suszona żywność i mieszanki, kawa, płatki śniadaniowe i batoniki musli, a także mleko w proszku, gdzie wymagana jest najwyższa szczelność, aby zapewnić świeżość i długi okres przydatności do spożycia. Gwarantuje doskonałe właściwości barierowe chroniące przed parą wodną i tlenem. Stanowi alternatywę dla powszechnie stosowanych opakowań o wysokich właściwościach barierowych, często wielomateriałowych – zawierających tworzywa sztuczne i aluminium, a przez to nienadających się do recyklingu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!