Multi Packaging Solutions przejął firmy AJS Labels oraz i3 Plastic Cards
10 Nov 2016 13:59

Firma Multi Packaging Solutions (MPS), czołowy dostawca rozwiązań opakowaniowych, zakończył dwa strategiczne przejęcia: w Europie brytyjskiej firmy AJS Labels oraz w USA i3 Plastic Cards.

AJS Labels specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych dla odbiorców m.in. z segmentu piekarniczego, zdrowia i urody oraz higieny osobistej. Wielokrotnie nagradzana firma zatrudnia ok. 80 pracowników i obsługuje wiele renomowanych korporacji zarówno na rynku brytyjskim, jak i międzynarodowym.

i3 Plastic Cards, firma z Dallas w Teksasie, oferuje w pełni zintegrowane rozwiązania do tworzenia i personalizowania kart transakcyjnych, takich jak karty prezentowe typu pre-paid oraz karty lojalnościowe. Przedsiębiorstwo posiada możliwość personalizacji swych kart poprzez stosowanie zróżnicowanych efektów druku i wykańczania.

W ostatnich 12 miesiącach obie firmy zanotowały (licząc wspólnie) sprzedaż netto na poziomie 25 mln dolarów. Jak mówi Marc Shore, dyrektor generalny MPS: „Nabycie AJS jest zgodne z naszą strategią umacniania swej pozycji na rynkach końcowych, na których działa AJS. Firma pomoże nam w organicznym rozwoju biznesu oraz stanie się częścią naszych rozwijających się globalnych możliwości w obszarze etykiet.” Z kolei na temat i3 Plastic Cards dodaje: „i3 oznacza innowację, integrację oraz in-line. Możliwości firmy w zakresie produkcji w sposób w pełni zintegrowany jest unikalną przewagą konkurencyjną. Wierzymy, że oba przejęcia dopełniają się w pełnym zakresie planów strategicznych MPS. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać pracowników AJS oraz i3 w rodzinie MPS.”

Andrew i Jayne Scrimgeour, właściciele i założyciele AJS Labels, komentują: „Działamy w tym biznesie od ponad 7 lat i jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągnęliśmy. W tym okresie biznes znacząco się rozrósł. Wypracowaliśmy sobie silną reputację w zakresie innowacji oraz obsługi i obecnie produkujemy szeroką gamę etykiet dla niektórych z najbardziej znanych europejskich marek. Transakcja pozwoli firmie realizować ambitne plany wzrostu i rozwijać się jako część biznesu o globalnym zasięgu i szerszym zakresie możliwości.”

Także John Searfoss, prezes i założyciel i3, wyjaśnia powody swej decyzji: „Głęboko wierzymy, że połączenie sił z grupą MPS to wyjątkowo korzystna decyzja strategiczna dla rozwoju naszego biznesu tutaj, w Dallas. Posiadamy wyspecjalizowany zespół pracowników, którzy głęboko angażują się w realizację koncepcji innowacji i ekologicznych przewag w zakresie produktów i obsługi klienta. Jesteśmy pewni, że wspólnie z grupą MPS i jej rozległym zasięgiem geograficznym i zróżnicowaniem produktów możemy dotrzeć do wielu nowych rynków.”

Na podstawie informacji MPS opracował TK