Myron Petruch przejmuje kierownictwo firmy Sun Chemical
2 Oct 2018 10:36

Od 1 stycznia 2019 r. stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Sun Chemical obejmie Myron Petruch. Od 2008 r. Petruch pełnił funkcję prezesa Sun Chemical Performance Pigments i dyrektora generalnego działu produktów pigmentowych. Na nowym stanowisku zastąpi Rudiego Lenza, który z kolei przejmie obowiązki wiceprezesa zarządu Sun Chemical.

Przez osiem kolejnych lat kierownictwa Petrucha dział Performance Pigments osiągał systematycznie rekordową sprzedaż. Dodatkowo za jego sprawą miało miejsce 8 globalnych przejęć, które okazały się istotnym wsparciem kierowanej przez niego dywizji – zakupiono m.in. firmy Cathay Industries w 2018 r., Kingfisher Colours w 2015 r. i Benda-Lutz w 2012 r.

„Doświadczenie i sukcesy Myrona czynią go wybitnym pracownikiem na bardzo ważnej pozycji w Sun Chemical” - powiedział Masayuki Saito, prezes zarządu Sun Chemical i dodał: „Jednocześnie, w imieniu DIC i Sun Chemical, jesteśmy wdzięczni Rudiemu za jego osiągnięcia w roli prezesa i dyrektora generalnego, życząc Myronowi samych sukcesów na nowej, wiodącej pozycji w firmie”.

W 2017 r. Petruch został mianowany dyrektorem wykonawczym DIC Corporation, spółki macierzystej Sun Chemical. Wcześniej otrzymał wyróżnienie „Człowieka roku” nadane przez Metro New York Printing Ink Association oraz nagrodę Coatings Industry Achievement Award przyznaną przez American Coatings Association w 2014 roku.

Myron Petruch uzyskał tytuł magistra administracji biznesu na Uniwersytecie Seton Hall oraz tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej uzyskany w New Jersey Institute of Technology. Karierę zawodową rozpoczął w Engelhard w 1986 roku, zajmując szereg stanowisk, w tym kierownika sprzedaży, product managera, dyrektora sprzedaży i marketingu oraz dyrektora generalnego.

Natomiast Rudi Lenz pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w Sun Chemical od 1 stycznia 2008 roku. Dołączył do firmy w 2002 r., obejmując stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora finansowego. Wcześniej uzyskał tytuł magistra w dziedzinie zarządzania biznesem na Uniwersytecie w Wiesbaden oraz tytuł licencjata finansów i podatków na Uniwersytecie Edenkoben.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracowała BZ