Nagrody dla Thimm za opakowania dla e-handlu
25 Oct 2018 11:07

Im szybciej rozwija się sprzedaż wysyłkowa, tym więcej potrzeba inteligentnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie opakowań. Dwukrotnie przyznana renomowana czeska nagroda dla opakowań Obal roku stanowi zewnętrzne potwierdzenie kompetencji grupy Thimm w tej dziedzinie. Thimm secureLock dla producenta dań dla niemowląt yamo oraz opakowanie wysyłkowe do książki czeskiej biathlonistki Gabrieli Koukalovej otrzymały po jednej nagrodzie w kategorii „Handel elektroniczny”.

Opakowanie wysyłkowe do książek zostało zaprojektowane specjalnie dla książki „Different” wielokrotnej medalistki Koukalovej. Rozwiązanie składa się w całości z tektury falistej i służy do ręcznego owijania książki. Na opakowaniu powstaje strefa deformacji, która amortyzuje obciążenia podczas transportu. W opakowaniu wbudowany jest uchwyt do noszenia, który zapewnia odbiorcy większą wygodę. Do zamykania i otwierania służy cienka nić silikonowa bądź pasek klejowy. Udział materiałów obcych zastosowanych w opakowaniu wynosi poniżej jednego procenta, przez co opakowanie przekonuje również pod względem ekologicznym.

To samo dotyczy opakowania Thimm secureLock, którego zamknięcia nie zawierają żadnych obcych materiałów. Wykonanie z tektury falistej zamknięcie, które umożliwia łatwe stwierdzenie prób jego otwarcia, pełni zadanie plomby zapewniającej nienaruszalność towaru podczas transportu. Jest to ważne kryterium dla niedawno powstałego szwajcarskiego przedsiębiorstwa yamo, które produkuje dania w formie papek dla niemowląt z wykorzystaniem innowacyjnej, wyjątkowo bezpiecznej metody i prowadzi ich sprzedaż przez internet. W celu efektywnej komunikacji stosuje się różne nadruki wytwarzane metodą cyfrowego druku zwojowego Thimm i Christiansen Print.

Michael Weber, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego podsumowuje: „Po raz kolejny w tym roku nasze opakowania wysyłkowe zostały wyróżnione nagrodą Obal roku. Dla nas jest to motywacja oraz potwierdzenie, że tworzymy rozwiązania dopasowane do potrzeb i generujące wartość dodaną dla naszych klientów prowadzących sprzedaż elektroniczną”.Nagrody Obal roku zostały przyznane 4 października w Pradze. Tam w ramach kongresu branży opakowaniowej PackSummit zaprezentowane zostały wszystkie konstrukcje zgłoszone do konkursu. 13-osobowe jury wyłoniło zwycięzców w dziewięciu kategoriach.

Źródło: Grupa Thimm