NAWILŻANIE POWIETRZA: Aktualny stan techniki Warsaw Pack
1 Feb 2020 11:18

Bezpośrednie nawilżanie powietrza technologią wysokociśnieniową jest dziś uważane za najnowocześniejszy sposób nawilżania w wielu zastosowaniach przemysłowych. Łatwy montaż, niezawodne sterowanie, niskie koszty energii i dobra dostępność konserwacji to cechy, które przemawiają również w przemyśle za nawilżaniem wysokociśnieniowym bezpośrednio w pomieszczeniu.

Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

 

Łatwa instalacja

W przypadku bezpośredniego nawilżania w pomieszczeniu nawilżacze są instalowane bezpośrednio  w hali produkcyjnej lub w pomieszczeniu, które ma być nawilżane zamiast centralnie  w systemie klimatyzacji (systemie wentylacyjno-klimatyzacyjnym). Małe, instalowane na ścianie lub suficie urządzenia, rozpylają w nich zależnie od potrzeb mikrodrobną mgiełkę, która natychmiast wchłaniana  jest przez powietrze w pomieszczeniu i równomiernie rozprowadzana. Mikrorozpyloną mgłę o wielkości kropel poniżej 15 μm uzyskuje się za pomocą technologii wysokociśnieniowej, która pod ciśnieniem roboczym 85 barów tłoczy wodę przez wysokowydajne dysze. Zużycie energii przez pompę wysokociśnieniową w porównaniu  z systemami pary lub sprężonego powietrza jest bardzo niskie i wynosi 700 W.

 

Dokładnie w punkt

Wymagana wilgotność względna jest kon- trolowana przez cyfrowe systemy sterowania, które stale monitorują klimat w pomieszczeniach  i zapewniają stale równy poziom wilgotności. Precyzyjne punktowe uruchamianie nawilżaczy następuje po przekroczeniu ustawionej dolnej granicy zadanej wartości. W bezpośrednim nawilżaniu pomieszczenia (hale lub wybrane obszary) można indywidualnie zdefiniować strefy nawilżania, w zależności od konkretnych potrzeb.

Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl


Targi WarsawPack

Condair Systems zaprezentuje najnowsze systemy nawilżania, hala E, stanowisko 323.

 

Kontakt:

Condair Systems Sp. z o.o.
ul. Langiewicza 28/2, 70-263 Szczecin
phone: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl
www.condair-systems.pl

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!