Nie za dużo, nie za mało – optymalne napełnianie worków
31 Oct 2014 09:52

Specjalista ds. intralogistyki rozszerzył swoje portfolio produktów o wagopakowaczkę Beumer fillpac, oferując wyposażenie i systemy do linii pakujących od jednego dostawcy. Nowe urządzenie można zintegrować z istniejącymi liniami pakującymi i optymalnie dostosować do potrzeb klienta. Unikalnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu BEUMER fillpac jest specjalny elektroniczny system ważenia worków. Odrzucenie z powodu za wysokiej bądź za niskiej wagi napełnionych worków praktycznie nie występuje.

Beumer fillpac jest wyposażony w jednostkę wagową, która poprzez specjalne oprogramowanie stale komunikuje się z końcówką napełniającą. Automatyczny układ regulacji wagi worków określa dokładną wagę napełniania, zapewniając jego precyzyjny poziom. Użytkownik uzyskuje wyższą wydajność linii pakującej, gdyż nie jest już konieczne usuwanie z linii worków z niedowagą bądź nadwagą. Ponadto masa podana na worku odpowiada wadze rzeczywistej.

Beumer fillpac jest w stanie napełniać wszelkiego rodzaju worki wentylowe przy wydajności od 300 do 6 000 worków na godzinę. Jeżeli maszyna jest wyposażona w specjalną nasadzarkę worków, możliwe jest także napełnianie worków HDPE. Trzypozycyjny cylinder odpowiedzialny za regulowanie przepływu materiału jest zabezpieczony przed pyłem, ponieważ ułożony jest w pozycji pionowej poza obszarem zanieczyszczenia. Siłownik odpowiedzialny za wyładowywanie worków także znajduje się w strefie wolnej od pyłu, powyżej końcówki napełniającej. Takie rozwiązanie minimalizuje zużycie siłowników tym samym zapewnia dłuższy okres użytkowania.

Niemal wszystkie wbudowane komponenty maszyny Beumer fillpac są ogólnie dostępne na rynku. Skraca to czas dostawy części zamiennych i obniża koszty eksploatacji. Ponadto system został zaprojektowany tak, aby ułatwić jego konserwację. Duży rozmiar turbiny napełniającej pozwala skrócić czas napełniania i jednocześnie zwiększyć przepustowość. System Beumer wyposażony jest także w ergonomiczny panel sterowniczy. Dzięki udoskonalonemu interfejsowi człowiek-maszyna obsługa jest prosta i intuicyjna. Ponadto Beumer zaprojektował system w sposób umożliwiający elastyczną i rentowną adaptację do indywidualnych wymagań lub specjalnych życzeń klienta.

Źródło: Beumer