Niemożliwe nie istnieje
7 Mar 2018 13:55

Butelka litewskiej wody mineralnej Tiche o nowej pojemności 750 ml - wyjątkowa pod względem wytrzymałości i taliowania - została opracowana na podstawie wytycznych klienta w dziale projektowym OEG Design gostyńskiej huty szkła i tam też wyprodukowana.

Nowa, większa butelka o pojemności 750 ml jest wzorowana na istniejącej 330 ml. Na przodzie znajduje się charakterystyczny dla marki Tiche symbol starożytnej Nimfy niosącej krystaliczną wodę prosto z serca Ziemi. To grawer, który został zoptymalizowany pod kątem możliwości jego uformowania w procesie produkcji cienkościennych opakowań szklanych NNPB (Narrow-Neck Press And Blow). Dzięki temu o blisko 33 proc. obniża się masa opakowania szklanego, co wpisuje się w rynkowe trendy opakowaniowe.

Warto dodać, że butelka musi wytrzymać wysokie nasycenie dwutlenkiem węgla na poziomie 7 g/litr, co przy metodzie cienkościennej było nie lada wyzwaniem. „Połączenie dwóch pozornie wykluczających się wymagań - ekstremalnie małej grubości szklanych ścianek oraz ich wysokiej wytrzymałości - udało się dzięki przeprowadzeniu wielu analiz z użyciem najnowszych metod FEA (Finite Element Analysis - metoda elementów skończonych). Dzięki bliskiej współpracy klienta z działem projektowania i sprzedaży uzyskaliśmy finalny produkt. To taliowana butelka ze stożkowym polem etykietowym oraz charakterystycznym symbolem Nimfy Tiche i grawerem z cyfrą '689' umieszczonym z przeciwległej strony, oznaczającym głębokość źródła, z którego wydobywana jest woda”– informuje Barbara Maciałczyk, Marketing Manager z Ardagh Group.

Źródło: Ardagh Group