Niepowlekany liner Sappi dla producentów opakowań z tektury falistej
10 Jan 2018 08:17

Firma Sappi rozszerzyła gamę swych produktów opakowaniowych o Fusion Uncoated, niepowlekany papier na warstwy płaskie z włókien pierwotnych przeznaczony na rynek tektury falistej. Wprowadzając na rynek pełnobielony liner Sappi, producent papierów specjalistycznych, kontynuuje swoją ekspansję w sektorze wysokonakładowej produkcji tektury falistej. Fusion Uncoated został oparty na sprawdzonej koncepcji wykorzystanej już w bardzo popularnym papierze Fusion Topliner, jednak w odróżnieniu od podwójnie powlekanego Toplinera posiada naturalną, niepowlekaną powierzchnię. Nowy papier jest przeznaczony do produkcji opakowań z tektury falistej i kartonu wymagających wysokiego poziomu bieli od toplinera, warstwy spodniej oraz flutingu.

„Podstawową umiejętnością Sappi jest produkcja papierów z włókien pierwotnych” - wyjaśnia Bernd Gelder, menedżer w dziale tektur falistych w Sappi. „Dlatego opracowanie Fusion Uncoated było logicznym krokiem w ramach dążenia do stworzenia jeszcze bardziej atrakcyjnej gamy tektur opakowaniowych. Obecnie możemy zaoferować sektorowi tektur falistych z grupy premium niepowlekaną powierzchnię o naturalnym wyglądzie. Fusion Uncoated jest bezdrzewny i zachwyca wysokim poziomem bieli oraz wytrzymałością”.

Fusion Uncoated jest dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością i polecany wszędzie tam, gdzie markowi producenci, projektanci i przetwórcy tektury falistej poszukują alternatywy dla brązowych linerów, np. przy produkcji opakowań wewnętrznych takich jak wkładki z tektury falistej do ekskluzywnych pudełek na perfumy lub żywność. Powierzchnia tych często niezadrukowanych kartonów ma atrakcyjny wygląd dzięki swej wysokiej białości. Inne możliwe zastosowania to displaye i opakowania gotowe na półkę, których producenci zwykle preferują wykończenia z niepowlekanego papieru.

Fusion Uncoated jest produkowany w fabryce Sappi w Stockstadt, która ma wiele lat doświadczeń w produkcji papierów niepowlekanych. Obecnie jest dostępny w siedmiu gramaturach, od 70 do 130 g/m2, w formie arkuszy lub z roli. Podobnie jak w przypadku Fusion Topliner jego niska masa spełnia rosnące zainteresowanie ograniczaniem ciężaru opakowań z tektury falistej. Sappi opracowała niedawno specjalną wersję Fusion Uncoated OF, która jest pozbawiona dodatku optycznych wybielaczy i spełnia wymogi producentów opakowań spożywczych. Fusion Uncoated oraz Fusion Uncoated OF gwarantują doskonałą jakość druku w technologii offsetowej, fleksograficznej, sitodrukowej oraz cyfrowej.

Na podstawie informacji Sappi opracował TK