Nowa, ekologiczna bariera w opakowaniach papierowych na żywność
13 Dec 2019 08:49

Opakowania wykonane z papieru, które są wykorzystywane w cukierniach, lokalach gastronomicznych oraz restauracjach szybkiej obsługi, często są poddawane obróbce z użyciem nierozkładalnych, silnie fluorowanych środków chemicznych określanych jako PFAS. Firma BillerudKorsnäs wypuszcza na rynek papier Repel Pure, w którym funkcje barierowe w ochronie przed przenikaniem tłuszczów zapewnia roślinny i w pełni biologiczny materiał.

„Obecnie obserwujemy rosnący popyt na alternatywne rozwiązania dla produktów obrabianych z użyciem PFAS. Po długotrwałych poszukiwaniach zrównoważonej alternatywy dla procesów obróbki z wykorzystaniem silnie fluorowanych substancji możemy z dumą zaprezentować nasz papier Repel Pure” - powiedziała Helene Biström, wiceprezes wykonawczy w oddziale papierniczym w BillerudKorsnäs.

Bariera pochodzenia biologicznego z najwyższej jakości ekologicznymi włóknami pierwotnymi sprawia, że Repel Pure to odporny na przenikanie tłuszczu materiał opakowaniowy, który jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Repel Pure nadaje się do odzysku oraz jest biodegradowalny dzięki zastosowaniu innowacyjnej bariery, która jest w pełni pochodzenia biologicznego.

Repel Pure jest jednym z praktycznych efektów przeznaczenia 1,3 mld szwedzkich koron na rozwój nowych technologii, które BillerudKorsnäs zainwestował przed rokiem w fabrykę w Skärblacka.

„Bardzo cieszy nas możliwość zaprezentowania papieru, który jest realnym wyzwaniem dla konwencjonalnych opakowań w kwestii zapewnienia zrównoważonej przyszłości. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaspokajać potrzeby klientów na opakowania giętkie na zupełnie nowym poziomie” - podsumowała Helene Biström.

Na podstawie informacji BillerudKorsnäs opracował TK