Nowa gama bezchlorowych powłok termozgrzewalnych od Flint Group
23 Nov 2021 12:30

Flint Group Packaging Inks, wiodący dostawca materiałów eksploatacyjnych do druku dla globalnego przemysłu opakowaniowego, ujawnił nową gamę bezchlorowych powłok do termozgrzewania pod marką NexisCode. Nowa oferta, wprowadzona w ramach realizacji ogólnej wizji zrównoważonego rozwoju polegającej na „wspieraniu rynków opakowaniowych produktami wytwarzanymi w sposób odpowiedzialny oraz zrównoważonymi rozwiązaniami opracowanymi z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego”, jest przeznaczona do szerokiego zakresu zastosowań w produkcji opakowań z folii, papieru oraz aluminium i opiera się na gamie technologii spoiw, które zapewniają przydatność bez względu na rodzaj stosowanego podłoża.

Gama bezchlorowych powłok termozgrzewalnych spełnia wszystkie techniczne i prawne wymogi, stanowiąc rozwiązanie do produkcji najnowszych monomateriałowych struktur opakowaniowych zaprojektowanych z myślą o współczesnej infrastrukturze do recyklingu.

Stephen Butler, menedżer ds. produktu w europejskim oddziale Flint Group Flexible Packaging, powiedział: Wiele marek i korporacji dąży do wyeliminowania polichlorku winylu ze swoich opakowań ze względu na obawy dotyczące jego wpływu na możliwość recyklingu opakowań, a także na środowisko naturalne. Kiedy PVC jest poddawany recyklingowi mechanicznemu w dzisiejszym standardowym strumieniu recyklingu, wysoka temperatura przetwarzania może spowodować degradację żywicy na mniejsze chlorowane składniki, co może mieć wpływ na jakość otrzymanego recyklatu.

W Flint Group angażujemy się w tworzenie produktów w sposób odpowiedzialny, upewniając się, że nie używamy szkodliwych substancji i - gdy tylko to możliwe - wykorzystujemy materiały pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, aby pomóc w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości naszej branży. Nowa gama bezchlorowych powłok termozgrzewalnych jest dowodem tego zaangażowania.

Oprócz zalet związanych z recyklingiem opakowań pokonsumenckich bezchlorowe powłoki zgrzewalne NexisCode mają szereg innych zalet. Obejmują one możliwość zgrzewania struktur opakowaniowych opartych na niezgrzewalnych monomateriałach, co pozwala na zmniejszenie całkowitej masy opakowania, zaś własności pozwalające na zgrzewanie w niskich temperaturach umożliwiają ich wykorzystanie w opakowaniach wrażliwych na ciepło.

Nowa gama produktów Flint Group Flexible Packaging oferuje również wszechstronność w zakresie procesów drukowania. Nadaje się do stosowania z technologią wklęsłodruku, fleksodruku oraz lakierowania, i jest dostępna w formatach odrywalnych i nieodrywalnych, co zapewnia wydajność zrywania na szerokiej gamie podłoży opakowaniowych. Zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością powłoki są określane jako niskomigracyjne ze względu na swój wyjątkowy skład chemiczny.

Premierowe produkty zawierają szeroką gamę powłok na bazie rozpuszczalników, które można zgrzewać z miękkim i twardym aluminium oraz z foliami poliolefinowymi i PET, wraz z kompletnym portfolio dla opakowań papierowych, które można w pełni wykorzystać w procesie recyklingu pokonsumenckiego.

Opracowano na podstawie informacji Flint Group

error: Kopiowanie zabronione!