Nowa generacja składarko-sklejarek BOBST
20 Jan 2023 11:48

Firma BOBST, czołowy producent maszyn do produkcji opakowań, zaprezentowała najnowsze wcielenie swoich składarko-sklejarek przeznaczonych dla producentów pudełek składanych: EXPERTFOLD 50, 80 i 110. Nowa generacja modelu, jednego z najpopularniejszych w ofercie BOBST, została zaprojektowana z myślą o wsparciu drukarzy i przetwórców opakowań w zaspokajaniu rosnących potrzeb szybko rozwijającego się i materiałochłonnego rynku opakowaniowego.

Nowa generacja modułowych i wszechstronnych maszyn EXPERTFOLD została wyposażona w wiele nowatorskich funkcji, które umożliwiają produkcję imponującej liczby różnych rodzajów pudełek z prędkością do 450 m/min. Dzięki rozwiązaniom takim jak ACCUBRAILLE, ACCUCHECK, SPEEDWAVE i GYROBOX maszynę można dopasować do najbardziej skomplikowanych potrzeb. Model można rozbudować o odpowiednie urządzenia peryferyjne, co pozwoli przetwórcom na stworzenie kompletnej, wysokowydajnej linii do składania i klejenia opakowań.

Dążąc nieustannie do ulepszania swoich urządzeń, BOBST wprowadził niedawno wersję A3 swojej maszyny EXPERTFOLD, umożliwiając skrócenie czasu przezbrojenia maszyny z produkcji pudełek z dnem automatycznym (crash-lock) na pudełka 4- i 6-punktowe nawet o 80%. Zadaniem nowej wersji ma być ulepszenie tego wszechstronnego urządzenia, zwiększenie jego wydajności i przybliżenie do realizacji wizji BOBST, jaką jest stworzenie w pełni zdigitalizowanego, połączonego w sieć procesu przetwórczego, maksymalnie zautomatyzowanego i w duchu zrównoważonego rozwoju.

Dzięki nowym projektom i adaptacjom poprawiono ergonomię EXPERTFOLD i zmniejszono jej wielkość. Sprytnie zaprojektowane drzwi bezpieczeństwa pozwalają na łatwy dostęp do modułu produkcji pudełek 4- i 6-punktowych. Odchudzona konstrukcja zapewnia maksimum bezpieczeństwa i zwalnia miejsce z tyłu maszyny. Chwytaki na górnych przenośnikach zostały przeprojektowane, zwiększając precyzję i stabilność pozycjonowania urządzenia. Dodatkowo maszyna została doposażona w pneumatyczne rampy podające, co zmniejsza obciążenie operatorów i skraca czas ustawienia do nowej pracy o 20%. Te i wiele innych zmian sprawiają, że EXPERTFOLD jest jak dotąd najbardziej nowoczesną i dopracowaną wersją.

Ewolucja naszego EXPERTFOLD to kolejny przykład oferowania przetwórcom najbardziej wydajnych i ergonomicznych maszyn – mówi Pierre Binggeli, szef linii składarko-sklejarek w BOBST. Oprócz oczywistych korzyści dla operatorów inteligentna ergonomia zapewnia pomoc w redukcji czasów narządu i podnosi precyzję ustawień maszyny. Dzięki naszym najnowszym zmianom zdołaliśmy jeszcze bardziej skrócić czasy narządu i poprawić zarówno wydajność, jak i jakość pudełek – ponieważ przetwórcy muszą być sprawni i zapewniać produkty bez defektów. Jednocześnie przyjazność użytkowania i praktyczność odgrywa ważną rolę w tworzeniu zrównoważonego środowiska pracy – dodaje Binggeli.

Integracji panelu sterowania SPHERE z maszyną EXPERTFOLD przyświecał ten sam cel. Podobnie jak obecna platforma, oferuje ona możliwość odnajdowania wielorazowych zleceń, sterowania funkcjami maszyny i zapewnia dostęp do pakietu BOBST Connect Essential, który został wprowadzony w zeszłym roku. To kompleksowe rozwiązanie cyfrowe już teraz umożliwia firmom zwiększanie produktywności poprzez dostęp do szczegółowych danych dotyczących wydajności, wskaźników postępu i raportowania. Zapewnia również zdalną pomoc o wysokim priorytecie. Jednak SPHERE został zaprojektowany tak, aby obejmował cały szereg innych funkcji, które będą częścią platformy BOBST Connect, umożliwiając efektywny przepływ danych między fizycznym sprzętem a rozwiązaniami cyfrowymi w celu szybkiej, przejrzystej komunikacji w całym łańcuchu dostaw, optymalizując cały workflow.

Pierre Binggeli komentuje: Nasza linia EXPERTFOLD zyskała wyjątkowo dobrą reputację jako jedna z najbardziej niezawodnych, najwyższej jakości składarko-sklejarek in-line dostępnych na rynku. Naturalnie w miarę ewolucji naszych linii produktów w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku stale dodajemy nowe funkcjonalności, czego doskonałym przykładem jest najnowsza wersja. Wdrożenie każdej pojedynczej zmiany zapewnia korzyści naszym klientom – czy jest to szybszy setup lub przyrząd albo przyspieszenie przejścia na Przemysł 4.0. Na tym polegają innowacje: na stałym myśleniu, jak usprawnić nawet najlepsze produkty.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

error: Kopiowanie zabronione!