Nowa linia tacek do sushi
19 Dec 2017 09:15

Wygodne i eleganckie czarne tacki do sushi zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Sushi To Go, specjalizującej się w produkcji tego typu dań na wynos. Jest to nowa linia opakowań Coveris Rigid Polska, spełniająca z jednej strony najwyższe wymagania producenta sushi, z drugiej – praktyczne i estetyczne oczekiwania konsumentów.

Nawet najlepszy produkt spożywczy, który znajdzie się w nieodpowiednim opakowaniu, straci na swojej jakości. Sushi to danie szczególne ze względu na zawartość surowych składników, dlatego wymaga zastosowania opakowań zachowujących na dłużej świeżość i smak, a jednocześnie wygodnych w użyciu.

Tacki do sushi zaprojektowane dla firmy Sushi To Go zostały wykonane z folii PET/PE - sztywnego i trwałego tworzywa, które szczelnie chroni zawartość opakowania przed czynnikami zewnętrznymi. Denko tacki utrzymuje ponadto kawałki sushi w stałym miejscu i zapobiega ich przemieszczaniu się, zostało w nim również wydzielone specjalne miejsce na pałeczki. Dzięki temu opakowanie można bezpiecznie i wygodnie zabrać ze sobą w podróż lub do domu, a jego zawartość na pewno się nie zgniecie i nie rozpadnie, ale zachowa najwyższe walory estetyczne i smakowe.

Tacki produkowane są w sześciu różnych rozmiarach.

Warto podkreślić, że sushi pakowane jest w modyfikowanej atmosferze, co przedłuża świeżość, a tym samym żywotność produktu i pozwala na zachowanie pełni jego smaku aż do oznaczonego terminu ważności. Jest to niezwykle istotne w przypadku dań oferowanych przez firmę Sushi To Go, która olbrzymią wagę przywiązuje do jakości i świeżości swoich produktów – nie mrozi sushi, nie stosuje sztucznych dodatków i konserwantów, a także wzmacniaczy smaku i barwników, bazując na tradycyjnych recepturach objętych tajemnicą warszawskiej restauracji Sushi Zushi.

W takim wypadku odpowiednia tacka pozwala na zachowanie doskonałego smaku produktu i jego właściwej wilgotności (ryba i ryż nie są suche). Nie mniej ważny jest wygląd dedykowanego opakowania do sushi – proste i eleganckie, a przede wszystkim praktyczne, czyli zaspokajające podstawowe wymagania konsumenta.

Dania firmy Sushi To Go dostępne są na polskim rynku w nowych opakowaniach od maja 2017 roku.

Źródło: Coveris Rigid Polska