Nowa w pełni cyfrowa maszyna do druku etykiet od Gallus
16 Aug 2022 10:13

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet, Gallus One, która jest przełomowym uzupełnieniem dotychczasowego portfolio konwencjonalnych i hybrydowych maszyn wąskowstegowych. Maszyna Gallus One usuwa barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu po raz pierwszy umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważonej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Jak twierdzi producent, Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Gallus One jest zbudowany w oparciu o wiodącą na rynku platformę maszyny Gallus Labelmaster. To cyfrowa maszyna do druku inkjet UV etykiet o szerokości wstęgi 340 mm z roli na rolę. Gallus One wykorzystuje szereg wyjątkowych funkcji, pozwalających osiągnąć wysoki poziom automatyzacji i wydajności produkcji przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości druku w technologii inkjet UV oraz maksymalną prędkością drukowania aż 70 m/min. Maszyna dostępna jest już w przedsprzedaży. Gallus ma nadzieję zmienić sposób, w jaki przetwórcy podchodzą do cyfrowego drukowania etykiet.

Wprowadzając na rynek Gallus One, robimy coś więcej niż tylko pokazujemy nową maszynę. Dostarczamy unikalne rozwiązanie, które może dać kolejną wielką szansę na rozwój branży etykietowej - wyjaśnia Dario Urbinati, dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w Grupie Gallus. Dzięki możliwościom chmurowym wbudowanym w maszynę Gallus One można nie tylko cieszyć się zdalną konfiguracją, ale także przejrzystym monitorowaniem wydajności i standaryzacją wszystkich maszyn we wszystkich zakładach produkcyjnych. W połączeniu z wyrafinowaną konstrukcją maszyny Gallus One oferuje kompletne rozwiązanie w zakresie cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę obejmujące oprogramowanie i sprzęt niezbędny do opłacalnej produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości. Wszystko to przy najwyższym dostępnym poziomie automatyzacji i najbardziej konkurencyjnych kosztach TCO.

Oferując wszystko to co znamy z maszyny Labelmaster, Gallus One jest również kompletnym rozwiązaniem – to nie tylko maszyna. W ramach nowego ekosystemu Gallus One użytkownicy mają do dyspozycji najnowocześniejszą technologię inkjet, nowy zestaw atramentów Gallus One, zaawansowane oprogramowanie do zarządzania procesami oraz nową usługę predykcyjnego monitorowania maszyny, aby zminimalizować przestoje. Wszystkie te elementy Gallus harmonijnie współpracujące pozwoliły nam radykalnie zwiększyć wydajność i produktywność maszyny i dać nowe możliwości branży.

Współpraca Heidelberga i Gallusa – integracja z systemem zarządzania procesami produkcyjnymi Prinect

Łącząc swoje blisko stuletnie doświadczenie w wąskiej wstędze oraz nieocenioną wiedzę fachową i zasoby Heidelberga, Gallus wykorzystał mocne strony obu firm przy stworzeniu maszyny Gallus One. Laboratoria firmy Heidelberg wykorzystano do opracowania atramentów cyfrowych dla głowic drukujących Fuji Dimatix maszyny Gallus One, a także do optymalizacji sterowania głowicami drukującymi zapewniając lepszą wydajność i jakość druku. Gallus One jest także w pełni zintegrowany z oprogramowaniem do zarządzania przepływem pracy Heidelberg Prinect. Prinect umożliwia managerom produkcji, niezależnie od skali przedsiębiorstwa, dostęp online do danych produkcyjnych w celu zapewnienia optymalnej produkcji – mogą to zrobić zdalnie w bezpiecznej sieci, z dowolnego inteligentnego urządzenia jak np. smartfon.

Dzięki portfolio najnowocześniejszych technologii, na które obecnie składają się urządzenia konwencjonalne, hybrydowe oraz cyfrowe, maszyna Gallus One umożliwia firmie zaspokojenie potrzeb klientów w każdym obszarze rynku etykiet.

Dr Frank Schaum, CEO Gallus Group, podsumowuje: Gallus One to ważny dodatek do naszego portfolio. Zapewnia klientom wyjątkową okazję wejścia w pionierską, nową kategorię usług produkcji etykiet w dążeniu do znacznego wzrostu i zróżnicowania działalności.

Ale Gallus One nie jest jedyną ekscytującą inicjatywą, którą wprowadzamy na rynek. Z przyjemnością ogłaszamy utworzenie nowego Gallus Experience Center, które powstaje w St. Gallen w Szwajcarii i planowanego jego otwarcia pod koniec roku. W ramach naszej wizji urzeczywistniania „przemysłu etykietowego przyszłości”, nowy obiekt ma wspierać współpracę w ramach całej naszej branży. Po otwarciu centrum zaprosimy klientów, właścicieli marek i dostawców do korzystania z nowego obiektu, aby spotykać się i dzielić rozwiązaniami, a także opracowywać nowe pomysły, które pomogą rozwiązać kluczowe problemy branży i stworzyć nowe możliwości.

Opracowano na postawie informacji firmy Gallus