Nowe barierowe opakowania papierowe od Sappi
24 Jan 2020 09:03

Papier od dawien dawna pozostaje najczęściej poddawanym recyklingowi monomateriałem (materiałem jednorodnym). Z tego względu firma Sappi rozszerzyła ostatnio swoją gamę papierów barierowych i oferuje obecnie przedsiębiorstwom szerokie portfolio innowacyjnych opakowań z papieru.

Sappi przywiązuje dużą wagę do badań i rozwoju, dzięki czemu może pochwalić się wyjątkową wiedzą w zakresie opakowań. Jednym z kluczowych obszarów działalności jest produkcja opakowań papierowych z dodatkowymi funkcjonalnościami. „Żaden inny dostawca na światowym rynku nie oferuje tak wielu rozwiązań i aplikacji jak my. Klienci z całego globu pokładają w nas swoją ufność i wykorzystują materiały Sappi do pakowania swych dóbr” - mówi Thomas Kratochwill, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu opakowań oraz papierów specjalistycznych w Sappi Europe. Popyt na nie stale rośnie z uwagi na dążenie wielu sektorów przemysłu do łączenia zrównoważonego rozwoju i optymalnej ochrony stosowanych przez nie opakowań.

Do oferowanej przez Sappi gamy papierów z funkcjami barierowymi trafiła ostatnio wersja o gramaturze 91 g/m2. Otwiera ona nowe możliwości przed producentami markowych produktów. Wszystkie wysokobarierowe papiery Sappi gwarantują zachowanie najwyższej jakości artykułów spożywczych oraz przemysłowych. Chronią one przed przenikaniem tlenu, pary wodnej, tłuszczów oraz olejów mineralnych. Co więcej – jak przekonuje Sappi – zapewniają doskonałą drukowność, możliwość stosowania szerokiej gamy wykończeń, nadają się do 100% recyklingu oraz zgrzewania cieplnego.

„Nasza wiedza dotycząca Opakowań z Papierów Funkcjonalnych objawia się również w zakresie materiałów niskogramaturowych ze zintegrowaną barierowością przed olejami mineralnymi i tłuszczami. Szczególną popularnością cieszą się lekkie papiery o gramaturach 75 g/m2 oraz wyższych” - wyjaśnia René Köhler, szef działu Rozwoju Biznesu Opakowań i Papierów Specjalistycznych w Sappi Europe. Zapobiegają one przenikaniu wszelkich olejów mineralnych do wnętrza zapakowanego produktu. Tym samym zabezpieczają artykuły w rodzaju ryżu, płatków śniadaniowych, herbaty i czekolady przed kontaktem z resztkami MOSH oraz MOAH (węglowodorów nasyconych i aromatycznych). Sappi Guard MS oferuje dodatkowo doskonałą zgrzewalność cieplną, co skraca liczbę etapów produkcji (wyklucza konieczność stosowania dodatkowych materiałów zgrzewalnych). Sappi oferuje swe papiery również w innych gramaturach dopasowanych do opakowań jednostkowych i zbiorczych.

Na podstawie informacji Sappi opracował TK