Nowe ekologiczne etykiety z gamy AD RDX
15 Nov 2021 11:00

Firma Avery Dennison ogłosiła premierę AD RDX - zrównoważonego rozwiązania dla branży producentów etykiet papierowych i foliowych i kolejnej innowacji służącej do tworzenia pionierskich rozwiązań w dziedzinie etykiet.

Zapotrzebowanie na rozwiązania etykietowe, które można wykorzystać w wielu aplikacjach i segmentach naszej branży – nie tylko papierowe, ale również foliowe - jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Naszym celem było zmierzenie się z tym wyzwaniem i stworzenie rozwiązania, które będzie miało mniejszy – a nie większy – wpływ na środowisko. Pod postacią AD RDX nasz zespół ekspertów ds. inżynierii materiałowej stworzył niezwykle wydajną gamę najnowocześniejszych produktów papierowych i foliowych, które znacząco zmniejszają zużycie zasobów naturalnych - powiedział Rob Groen in 't Wout, dyrektor marketingu ds. rozwiązań papierniczych i foliowych w Avery Dennison.
Portfolio produktów papierowych i foliowych AD RDX opiera się na koncepcji "mniej znaczy więcej" – wśród zapewnianych przez nie korzyści firma wymienia niższe w porównaniu z konwencjonalnymi produktami Avery Dennison zużycie materiałów, mniej odpadów, ograniczony transport i magazynowanie, co oznacza również mniej przestojów, narządów i kosztów utylizacji. Dzięki zmniejszeniu zużycia oleju, wody, drzew, energii i niższej emisji CO2, AD RDX zapewnia pozytywne zmiany, jednocześnie zwiększając efektywność operacyjną i wydajność produkcji.
Jak przekonuje firma, AD RDX stanowi najszerszą na rynku gamę zrównoważonych materiałów wierzchnich. Z wyliczeń wpływu na środowisko naturalne – oszczędności CO2 i wody dzięki wykorzystaniu produktów AD RDX – wynika, że użytkownicy mogą spodziewać się redukcji emisji dwutlenku węgla i zużycia wody oraz drewna o co najmniej 10% i 20% (odpowiednio) dla produktów papierowych i foliowych.

Nowa gama etykiet jest przeznaczona dla sektorów żywności i napojów, środków czystości i higieny osobistej, transportu i logistyki, sprzedaży detalicznej i materiałów biurowych oraz farmaceutyków. Wśród rozwiązań znalazły się pół-błyszczące etykiety papierowe, termiczne i termotransferowe etykiety do danych zmiennych, folie ściskalne i elastyczne oraz sztywne etykiety foliowe.

Jesteśmy dumni, mogąc zaoferować innowacyjne rozwiązanie – element naszego flagowego portfolio produktów i rozwiązań Avery Dennison Sustainable Advantage - które zmniejsza wpływ materiałów etykietowych na środowisko. AD RDX to jeszcze jeden sposób, w jaki pomagamy przy obniżaniu emisji CO2 w Europie i na całym świecie - powiedział Rob Groen in 't Wout.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avery Dennison

error: Kopiowanie zabronione!